Найбільш небезпечні дієти

Екстрене схуднення або прощавай, здоров’я: небезпечні дієти. Увага: список найбільш небезпечних дієт

Дієти для багатьох жінок вже давно стали чимось на зразок хобі, займаючись яким вони перестали замислюватися про можливі наслідки і геть забули про здоров’я і безпеки.

З усього розмаїття дієт можна виділити практично нешкідливі для організму раціони, а також найбільш небезпечні дієти, які вибирати не слід.

Як же не помилитися з вибором дієти, щоб і фігура стала стрункою, і здоров’я не постраждало?

Як розпізнати небезпечні дієти. Побічні ефекти і їх мінуси

Однією з найбільш шкідливих вважається монодієта, яка підриває здоров’я організму, як ніяка інша. Поїдання одного пріоритетного продукту піддає організм великим стресу, в результаті чого спостерігається гостра нестача жирів, білків, вуглеводів, починають псуватися зуби, ясна, страждають шлунок і кишечник. Голодування або дихальна дієта – це велика небезпека для організму. Повітрям ситий не будеш. Разом з парою кг можна втратити набагато більше здоров’я, посилити старі і знайти нові хвороби.

Але існує ще кілька не менш небезпечних дієт, з якими слід бути гранично обережними. Серед них білкова дієта Дюка, безсольова дієта, кремлівська, безвуглеводна дієта Аткінсона.

Найбільш небезпечні дієти стали такими через ряду негативних впливів на організм. Зловживанням дієтами, недотримання правил харчування, вибір на користь незбалансованих дієт, складених непрофесіоналами, можуть призвести до таких наслідків:

1. Проблем з шлунково-кишковим трактом. Білкові дієти, такі як Кремлівська або Аткінсона, не сподобаються шлунку і печінки з-за перенасичення м’ясом. Часто у людей, що сидять на дієті, з’являється здуття живота, надмірне газоутворення, запори. Небезпека в тому випадку невелика, якщо допомагати організму вчасно. Наприклад, пити багато води або трав’яних чаїв, зменшувати обсяг порцій, не їсти на ніч.

Проблем можна уникнути і в разі своєчасної консультації у фахівця.

2. Зниження тонусу організму. Проблема не небезпечна на перших порах. Якщо помітити одразу, що працездатність і активність істотно знизилися, то слід або зовсім відмовитися від дієт, або робити перерви. Зниження тонусу може проявлятися як головний біль, знижений тиск, слабкість, непритомність. Тут важливо розставити пріоритети і зрозуміти, чим ви хочете жертвувати – здоров’ям або красу фігури. Полегшать дієту підвищують гемоглобін напої і продукти, солодкий чай від тиску.

Також цікаве:  Розторопша для схуднення

3. Погіршення імунітету. Будь-яка дієта негативним чином впливає на імунітет, знижуючи його. Якщо ви запасетеся вітамінним комплексом заздалегідь і будете проводити профілактичні процедури, особливо в моменти епідемій, то ваш імунітет не постраждає.

4. Погіршення зовнішнього вигляду. Нестача вітамінів, мінералів і корисних речовин – головний супутник дієт. Реакція організму на новий стиль життя моментально проявляється на зовнішності – страждає шкіра, волосся і нігті стають слабкими, ламкими. Ці проблеми не варто пускати на самоплив щоб уникнути посилення. Приймайте вітаміни, доглядайте за зовнішністю у посиленому режимі. Будуйте її ззовні кремами, маслами.

Найбільш небезпечні дієти: білкова дієта Дюкана

Винахідником білкової дієти став Француз П’єр Дюка. Хоч його дієти дотримуються мільйони людей у всьому світі, лікарі в один голос стверджують, що його дієта лише вмілий бізнес, який абсолютно не піклується про здоров’я пацієнтів. Популярність дієти Дюкана обґрунтована тим, що, котрі худнуть не потрібно рахувати калорії, відмовляється від їжі. Ця дієта дуже популярна серед спортсменів. Вона полягає в дотриманні основних правил і вживанні продуктів виключно з білого списку. Акцент варто робити на продуктах багатих білком, максимально обмежувати цукор і жири. Можна сказати, що дієта Дюка – це безжирова високобілкова дієта.

У чому ж її небезпека? Для нормального функціонування будь-якого організму потрібні 3 основних складових – це жири, білки і вуглеводи. Якщо організми відчувають гостру нестачу одного з них, то він піддається стресу, в результаті чого наслідки позначаються на внутрішніх органах, проявляються захворювання, ускладнення та інші наслідки.

Незбалансоване харчування призводить до порушень метаболізму, в результаті страждають в першу чергу органи шлунково-кишкового тракту. Відсутність живильних речовин і вітамінів призводить до пошкодження волосся, нігтів, шкіри, появі неприємного запаху з рота. Одноманітний раціон викликає холестеринові стрибки, який вкрай небезпечні для серця і судин. Завантажені білком нирки і печінку, перестають справляється зі своєю основною функцією, в результаті чого страждають і швидше зношуються.

Також цікаве:  Детокс дієта

Чому низьковуглеводні дієти Аткінса і Кремлівська входять в список найнебезпечніших дієт

Творцем безвуглеводної дієти став колишній кардіолог Роберт Аткінс, який на дослідах з мишами з’ясував, що виключення з раціону вуглеводів веде до швидкого схуднення. Як і попередній дослідник, Аткінс пропонує використовувати в якості їжі виключно білок. Відмова від вуглеводів призводить до накопичення в організмі кетонів, які стимулюють хімічні реакції розщеплення жирів. Аткінс стверджував, що на переробку жирів з організму витрачається більше калорій, ніж на перетравлення вуглеводів.

Суть дієти полягає в використанні різноманітних продуктів з високим вмістом жирів і білків, а від вуглеводних продуктів слід повністю відмовитися. Серед них крупи, злаки, солодощі, газовані напої, багаті крохмалем продукти, навіть деякі овочі і фрукти.

Кремлівська дієта є у своєму роді різновидом дієта Аткінса. В ній необхідно підраховувати допустимі вуглеводи спеціальним методам, спираючись на певні таблиці. Але в підсумку суть зводиться до того, що людина відмовляється від вуглеводів і харчується виключно білково-жирової їжею.

У чому ж небезпека білкових дієт? Коли організм починає розщеплювати накопичені жири, то разом з цим починають страждати нирки, печінка, кишечник, шлунок і мозок. Чому так відбувається? Розумова діяльність і робота мозку залежить від вуглеводів, коли їх в організмі стає недостатньо, людини починають турбувати головні болі, безсоння, з’являються проблеми з пам’яттю, депресії. Печінка та нирки є фільтрами білків в організмі. З-за великого надходження в організм при низкоуглеводной дієті жирів і білків на ці органи виявляється величезне навантаження, яка згодом призводить до розвитку більш серйозних захворювань і ускладнень.

Через брак вітамінів в організмі може відбутися гормональний збій, який тягне за собою масу різноманітних наслідків, в тому числі і набір ваги. Ще один вагомий недолік таких дієт – істотно знижується імунітет.

Також цікаве:  Рис для схуднення
Загрузка...

Відмова від солі – ще один вид небезпечних дієт

З назви зрозуміло, що безсольова дієта передбачає повне виключення з раціону кухонної солі. Багато хто може подумати, що шкоди від такої дієти бути не може, адже сіль – це біла смерть. Дійсно, помірна кількість солі для організму піде на користь. Людям із захворюваннями нирок, які страждають від підвищеного тиску, надмірної ваги, набряків лікарі рекомендують сидіти на такій дієті.

Але слід пам’ятати, що нестача солі в організмі так само небезпечний своїми наслідками, як її надлишок. Сольова дієта знижує масу тіла на кілька кілограмів за рахунок позбавлення від рідини, але якщо припинити харчуватися за її принципами, то скинуті кілограми швидко повернутися. Натрій, що містяться в солі, є важливим елементом для організму. Він регулює водний баланс і рівень корисних кислот. Якщо порушуються співвідношення цих показників, то самопочуття починає різко погіршується, а надто запущені випадки можуть призвести навіть до смерті.

Нестача натрію в організмі призводить до розвитку серцево-судинних захворювань, часто вона є причиною інфарктів та інсультів. Щоб знизити небезпеку безсольової дієти, слід обмежувати її за термінами, не зводити до нуля вміст солі в продуктах харчування, а найоптимальніший варіант – замінити столову сіль морський.

Після такого списку зовсім не обов’язково відразу відмовлятися від дієт. Не всі вони шкідливі і небезпечні. Важливо лише не мучити себе і свій організм, не витрачати час на непотрібні і шкідливі дієти і думати в першу чергу про своє здоров’я.

Загрузка...