Американські млинці панкейкі – смачні рецепти

На масляний тиждень покладено пекти млинці, які є уособленням щедрого теплого сонця, доброго врожаю і щасливих шлюбів. Млинці прийнято поливати розтопленим маслом, воно символізує жертви, які в старовину приносили кам’яним ідолам. У кожної господині є свій фірмовий рецепт, успадкований від мами чи бабусі, будь то тонкі ажурні млинці або товсті млинці з припеком. А ще можна здивувати рідних і приготувати американські млинці панкейкі, останнім часом вони стали дуже популярні.

Що таке панкейкі?

У перекладі з англійської слово «панкейк» означає «тістечко на сковороді». Це щільні товсті млинці, дуже ситні й смачні. Зовні вони нагадують звичайні оладки, тільки більша за розміром, нежирні, більш легкі й повітряні. Вважається, що рецепт цього десерту придумали в Шотландії, звідки він благополучно перекочував спочатку в Америку і Канаду, а потім отримав популярність у всьому світі.

В Америці дуже люблять панкейкі, це блюдо прийнято готувати на сніданок. Подають на стіл їх з сиропом, джемом, медом, фруктами та іншими солодощами. Є безліч рецептів приготування панкейків: на молоці, кефірі, сироватці, з вівсяним борошном, яйцями або без, з бананами, чорницею, сиром, шоколадом. Готувати їх нескладно, за часом процес займає не більше 20 хвилин, ніяких особливих екзотичних інгредієнтів не потрібно, якщо, звичайно, ви не плануєте подавати їх з кленовим сиропом.

Смажать без додавання олії на невеликій сковороді з антипригарним покриттям (це відмітна особливість приготування панкейків), на якому поміститься лише один млинець діаметром 10-14 сантиметрів. Або кілька одразу. Товщина млинців повинна бути не менше 0,5 сантиметрів. Іноді для досягнення пишноти в тісто додається йогурт.

Тісто наливається в центр сковороди, щоб серединка панкейка була опуклою. Американці використовують для смаження спеціальні млинниці або двосторонні сковорідки, складаються зі складних половинок. На такій оригінальній сковороді панкейкі смажаться дуже швидко, їх не потрібно перевертати.

Відмовитися від цієї смакоти просто неможливо, адже американські млинці просто тануть у роті, особливо їх люблять маленькі діти. А якщо панкейкі акуратно скласти на дно форми, зверху викласти сир, протертий з цукром, і відправити у жарову шафу хвилин на 15, то вийде дуже смачний блинно-сирний торт, який послужить прикрасою святкового столу на масляного тижня.