Млинці на кислому молоці – смачні рецепти

Кисломолочні продукти зазвичай використовують для того, щоб зробити пишні оладки. Але якщо знати деякі тонкощі, можна готувати чудові млинці на кислому молоці, які від звичайних відрізняються надзвичайно ніжним смаком. Крім того, млинці з скисшего молока виходять пористі, «мереживні», що надає їм особливо апетитний вигляд.

Враховуючи повітряну текстуру рідкого тіста на кислому молоці, смажити млинці бажано на блиннице з антипригарним напиленням, керамічної або тефлоновою сковорідці.

Дивіться також: Млинці на кислому молоці, покроковий рецепт з фото

Щоб тісто не прилипало до дна, сковорода повинна бути добре розпечена.

Маленькі секрети

Рецептів млинців дуже багато. Однак базова технологія приготування страви практично ніколи не змінюється. Є ряд правил, які дозволяють з будь-яких стандартних і додаткових інгредієнтів зробити дуже смачні тонкі млинці. Правила приготування млинцевого тіста:

  • Щоб у тесті млинців на прокисшем молоці не утворювалися грудочки, спочатку змішують в одній ємності всі сухі компоненти складу і тільки потім вливають рідкі. При цьому молоко в борошно потрібно вливати не весь одразу, а поступово, ретельно вимішуючи тісто до однорідності.
  • Щільність млинців залежить від кількості яєць. Чим більше яєць додати в тісто, тим щільніше воно вийде і навпаки. В середньому на 0,5 л молока достатньо пари яєць — так тісто виходить еластичним і в міру м’яким.
  • Незалежно від того, який рецепт використовується, кисле молоко для млинцевого тесту завжди потрібно підігрівати до кімнатної температури. Так реакція газоутворення при взаємодії кисломолочних бактерій з лужним середовищем (сода, розпушувач) йтиме інтенсивніше і швидше. Це ж правило діє, коли роблять дріжджове млинцеве тісто.
  • Яйця перед закладкою в млинцеве тісто потрібно заздалегідь дістати з холодильника, щоб вони трохи нагрілися. Якщо для пишноти млинців замість соди використовуються збиті в піну білки, їх температура повинна бути кімнатної.
  • Борошно перед змішуванням з іншими продуктами рекомендується обов’язково просіяти. Це необхідно як для того, щоб видалити з неї мусоринки, крупинки, так і для того, щоб збагатити борошно киснем. Завдяки нескладної процедури тісто для млинців на скисшем молоці вийде ще м’якше, пишніше і легшим.
  • Оскільки борошно буває різної якості, зазначені в рецепті пропорції цього інгредієнта можна трохи збільшувати або зменшувати для отримання правильної густоти тіста. В ідеалі текстура млинцевого тесту повинна бути схожою на рідкі вершки або розведену сметану.

Щоб не змащувати сковороду салом і не збризкувати кожен раз перед тим як налити новий блін, в тісто додають трохи рослинного масла. Завдяки цьому інгредієнту млинці не прилипають до сковороди, їх дуже легко перевертати і знімати.

І останнє. По мірі випікання млинців сковорода загострюється все більше. Тому час випічки кожного наступного з партії млинця скорочується. Ідеальна ступінь прожарювання визначається за кольором млинчиків, які повинні бути золотисто-рум’яними.