Червоне вино – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Червоне вино: користь і шкода, склад і калорійність. Інформація для любителів сухого червоного вина про його користь і шкоду: тільки факти

Користь і шкода червоного вина – предмет давнішнього суперечки між прихильниками цього напою і повними противниками алкоголю.

Перш ніж кидатися в крайності, варто дізнатися якомога більше фактів про вини.

Благо в останні роки вчені приділяли напою пильну увагу і зробили ряд цікавих відкриттів

Червоне вино: склад, калорійність, види

Червоне вино – продукт унікальний. Завдяки цьому напою середньовічна Європа вижила під час чуми і черевного тифу. У келиху мерло або піно-нуар в лічені хвилини гинуть збудники кишкових інфекцій, тифу, холери. Натуральне червоне вино здатне профілактувати гнійні інфекції, загоювати запалені слизові оболонки і шкірні покриви.

Однак цим користь червоного вина для здоров’я не обмежується, багато в чому завдяки складу напою. Червоні вина містять:

• вітаміни (В, С, РР та ін);

• мікроелементи (кальцій, залізо, магній, селен, калій, йод);

• органічні кислоти;

• фруктозу;

• спирт;

• флавоноїди;

• антиоксиданти;

• поліфеноли;

• пектин;

• танін;

• дубильні речовини;

• ефірні масла;

• 19 амінокислот (для здоров’я їх потрібно 20-ть);

• мелатоніну (гормону сну);

• ресвератол.

Останнім речовина (ресвератол) було відкрито зовсім недавно. Саме завдяки цьому фенольному з’єднанню чаша ваг в питанні про червоному вині, його користь і шкоду найчастіше схиляється в бік користі. Не випадково жителі традиційно виноробних країн відрізняються завидним здоров’ям, розсудливістю і довголіттям.

Особливо багато в келиху червоного вина вітаміну Р і С. Перший благотворно впливає на судини, другий володіє сильними антиоксидантними властивостями. Багатий амінокислотний склад напою важливий тому, що людський організм не здатний виробляти амінокислоти самостійно.

Хороше натуральне червоне вино володіє невисокою, але суттєвої в сенсі допустимої дози енергетичної цінністю. У сухому червоному вині калорійність коливається від 65 до 70 кКал, в напівсолодкому вона складає приблизно 85-90 кКал, в солодкому доходить до ста кілокалорій. Калорійність червоного вина, таким чином, цілком достатня, щоб забезпечити організм енергій практично на весь день.

Основні сорти червоного вина – це бордо, каберне, мерло, божоле, піно-нуар, карменере, к’янті, сапераві, мукузані. Вони можуть бути сухими, напівсухі, напівсолодкі. Вважається, що сухе вино користь для організму приносить більшу, так як містить 0,3 відсотка цукру. В напівсухих вин цукру від 0,5 до 3 відсотків, напівсолодких – до 8 відсотків.

Червоне сухе вино: в чому користь для організму?

Червоне вино користь для здоров’я приносить чималу, але тільки в тому випадку, якщо воно натуральне. Випиваючи дешевий напій з супермаркету, будьте впевнені: ні про яку користь і мови бути не може. Адже в келиху хлюпоче розведений водою порошок з барвниками.

Також цікаве:  Як правильно проростити пшеницю в домашніх умовах

Корисні властивості сухого червоного вина сорту численні. Вченими доведено, що напій благотворно впливає на весь організм:

• знижує ризик інфарктів та інсультів за рахунок поліпшення кровообігу, зміцнення стінок судин, зниження холестерину;

• знижує артеріальний тиск за рахунок розширення судин;

• володіє антибактеріальними, антисептичні, противірусні та протизапальні властивості;

• профілактує деякі види раку;

• підвищує гемоглобін;

• сприяє виведенню токсинів;

• зміцнює зубну емаль, підвищує здоров’я ясен, запобігає розвитку карієсу;

• підвищує імунний захист організму;

• благотворно впливає на шлунково-кишковий тракт.

Однак сухе вино користь для організму принесе в тому випадку, якщо пити його разом з їжею, а не натщесерце і без порції хорошої їжі. Особливо добре пити вино з жирною їжею: краще засвоїться.

Розмірковуючи про те, які в червоного вина користь і шкоду, потрібно мати на увазі наступне. 50 мл солодкого або напівсолодкого червоного вина позбавить від безсоння (мелатонін нормалізує сон). Келих сухого зніме напругу, стане профілактикою простудних захворювань за рахунок поліфенолів і ефірних масел.

При регулярному вживанні міститься в червоному вині ресвератол захистить від повторного інфаркту, стане профілактикою пухлинного процесу, знизить цукор у крові. Сухе вино, користь і шкоду для організму невпинно досліджують вчені, – це потужний природний антиоксидант, а тому він не тільки захищає від раку, запобігаючи мутацію ДНК, але і володіє відмінними властивостями, що омолоджують, збільшує тривалість життя, покращує пам’ять, підвищує зір.

Існують рекомендації медиків, які реально допомагають впоратися з різними недугами. Корисні властивості сухого вина в медичних цілях можна використовувати так:

• кишковий розлад – 50 мл охолодженого напою разово;

• бронхіти, катари – суміш з теплого вина, меду, мускатного горіха, кориці, чорного меленого перцю по 50 мл тричі на день;

• синці, забиті місця, розтягнення – винні компреси;

• анемія, авітаміноз – стакан щоденно разом з їжею протягом тижня.

Помірне вживання червоного вина з користю для здоров’я – це зниження ризику розвитку катаракти. Помірне – це скільки? На думку вчених, мова йде від 2-3 келихах на день і не менше двох келихів в місяць. Корисні властивості сухого вина цим не обмежуються. Червоне вино захищає головний мозок від пошкоджень після інсульту, підвищує еластичність судин, перешкоджає утворенню тромбів і бляшок.

Також цікаве:  Березовий сік - корисні властивості і протипоказання

Червоне вино, користь і шкоду якого обговорюють вчені всього світу, – це насправді цінний напій. Головне – дотримуватися помірності і не перевищувати терапевтичну дозу.

Червоне вино: у чому шкода для здоров’я?

У чому підступ? – запитає підозрілий читач. Ну не може бути так, щоб червоне напівсолодке або сухе вино, користь і шкоду якого однозначно поки не доведена, було мало не панацеєю від фізичних хвороб і недоумства! Дійсно, не може. Саме тому слід знати, що у червоного солодкого і сухого вина поряд з корисними властивостями є шкідливим, а іноді й просто шкідливі.

Основна проблема – алкоголь (і це бальзам на серце супротивників алкоголю у всіх проявах). Безглуздо стверджувати, що хронічний алкоголік, що заливає в собі щодня по дві-три пляшки нехай навіть суперполезного червоного сухого або напівсолодкого – це світлий, здоровий, щасливий чоловік. Звикання до вину в непомірних кількостях – це біда, і її треба серйозно лікувати. Для розвитку цирозу печінки досить випивати два-три келихи щодня. Тих, хто випиває за раз дуже багато напою, може чекати рання раптова смерть.

Кількість випитого – ось орієнтир для любителів вин. Вчені так і не прийшли до єдиної думки, яка допустима щоденна доза. Одні дослідження називають 50 мл, інші – 300 мл. Існує усереднена норма: жінкам можна випивати півтора келиха вина на добу, чоловікам до трьох келихів. Етанол у великих количствах – це отрута, що токсин, який отруює організм і може викликати звикання.

Що стосується шкоди червоного вина для організму, то слід пам’ятати ось про що. Алкоголь протипоказаний людям з низкою хронічних хвороб, наприклад, при наявності ішемічного захворювання або панкреатиту. У цьому випадку сухе вино принесе не користь, а шкоду, причому шкоди здоров’ю буде завдано величезний.

Категорично заборонено алкоголь при наявності таких захворювань:

• цироз печінки;

• гіпертонія;

• остеопороз;

• рак шлунка.

Потрібно відмовитися від вина або вкрай обережно вживати його при виразці шлунка, ураженнях печінки, діагностованою ішемії, підвищеному рівні тригліцеридів, а також депресивних станах. З іншого боку, терапевтичні дози якісного червоного вина з користю для здоров’я пов’язані безпосередньо. Так, прийом одного келиха покращує стан пацієнта при виразковій хворобі.

Для вагітних і годуючих мам: шкода сухого вина

Користь сухого вина для організму вагітної жінки не доведена. Традиційно вважається, що під час виношування плоду взагалі пити нічого алкогольного не можна. Зловживання може закінчитися народженням дитини з важкою патологією.

Також цікаве:  Курячі яйця - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Однак відкриття ресвератролу, що міститься в червоному вині, дозволило вченим зробити висновок про деякий позитивний вплив напою на перебіг вагітності. Хоча і до відкриття цієї речовини акушери-гінекологи навіть рекомендували в деяких випадках і лише після четвертого-п’ятого місяця вагітності випивати трохи червоного вина. Ще кілька десятків років тому цей метод використовували для запобігання передчасних пологів за рахунок зняття тонусу матки.

А ось для плода ресвератрол може бути небезпечний. Вчені з’ясували, що він накопичується в організмі матері, викликаючи аномалії підшлункової залози під час внутрішньоутробного розвитку. Звичайно, один келих не принесе шкоди. Але от якщо він стане щоденним, це вже неабияка небезпека. У будь-якому випадку, на перші чотири місяці вагітності слід забути про алкоголь.

Годуючій мамі не слід вживати алкоголь у перші два місяці вигодовування. Імунна система малюка тільки формується, і її може послабити навіть келих червоного вина, випитий мамою. Надалі по святах можна дозволити собі келих без проблем, але годувати можна не раніше, ніж через годину після вживання напою.

Червоне вино: шкода чи користь для тих, що худнуть?

Дами на дієті часом відмовляються від алкоголю категорично. Це зрозуміло: вино несе в собі достатню кількість порожніх калорій. Сухе червоне вино по калорійності трохи нижче солодкого, але несуттєво. Калорійність червоного вина багато в чому залежить і від вмісту цукру, яке в солодких і міцних винах досить високо.

Саме тому при бажанні схуднути слід різко обмежити алкоголь, хоча повністю прибирати його з раціону все ж не обов’язково. Тим більше що сухе вино користь для організму худеющей жінки все несе. Справа в тому, що ензими, що містяться в якісному алкоголь, допомагають жирної їжі краще засвоюватися. Той же ресвератрол сприяє спалюванню жирів.

Подивіться на француженок: чи багато серед них гладких дам? А адже французька кухня дуже калорійна, в ній багато жирних страв. А все тому, що перед обідом і вечерею у Франції прийнято випивав келих хорошого червоного вина. В результаті уповільненого надходження вуглеводів і перетравлення білків знижується апетит, і парижанки можуть насититися буквально одним салатним листком і шматочком сиру.

Пити чи не пити червоне вино, користь і шкоду якого бурхливо обговорюється і в науковому співтоваристві, і в побуті, – суто особиста справа. Зрештою, доросла людина в стані оцінити наслідки своїх вчинків і рішень.