Скумбрія – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Скумбрія: користь і шкода, калорійність. Наукові відомості про скумбрії, її корисних властивостях і шкоду для організму

Аристократкою блакитних кровей називають сріблясту красуню скумбрію, любительку теплих вод морів і океанів.

Вона водиться в Атлантичному океані, біля берегів Австралії, Америки, Японії, Африки.

Без жирного, корисного, дуже смачного м’яса цієї рибки, яку іноземці називають макреллю, неможливо уявити собі раціон здорової людини.

Наскільки корисна скумбрія?

Скумбрія: склад, калорійність, як застосовують

Користь скумбрії пояснюється її поживним складом. М’ясо цієї риби багато легкоусваиваемым білком. Причому всього сто грамів продукт здатний задовольнити половину добової потреби організму в білку. М’ясо скумбрії засвоюється в три рази швидше, ніж яловичина, а значить, істотно знижується навантаження на ШКТ.

Користь скумбрії для організму безсумнівна. У ній міститься неймовірна кількість макро – і мікроелементів, а також незамінних для людини вітамінів:

• фосфор;

• риб’ячий жир;

• калій;

• марганець;

• цинк;

• сірка;

• натрій;

• селен;

• ненасичені жирні кислоти омега 3;

• вітамін В12;

• вітамін D плюс нікотинова кислота;

• вітамін А.

Кожен з цих елементів робить свій вплив на організм. Фосфор зміцнює нігті, зуби, кістки. Риб’ячий жир перешкоджає тромбоутворенню, розширює судини. Калій позитивно впливає на серце і м’які тканини. Марганець нормалізує процеси регенерації, інсулінового обміну, профілактує розвиток атеросклерозу.

Завдяки цинку організм пручається вірусних інфекцій, розвитку пухлинних процесів. Сірка пригнічує розвиток бактеріальної мікрофлори. Натрій нормалізує водно-сольовий баланс. Селен зміцнює імунну систему. Омега3-кислоти знижують шкідливий холестерин.

Вітамін В12 нормалізує кисневе дихання, вітамін А потрібен для нормального перебігу регенераційних процесів на шкірі і слизових, вітамін D в парі з нікотиновою кислотою зміцнює нервову систему і кістки.

Користь скумбрії анітрохи не знижується тому, що вона досить жирна і калорійна. У ста грамах риб’ячого м’яса міститься приблизно двісті кілокалорій. Причому калорійність скумбрії може значно коливатися в залежності від промислового сезону. Так, навесні показники жирності низькі (до трьох відсотків), а ось в осінні місяці кількість жиру може досягати тридцяти відсотків від ваги всієї тушки. Саме в осінній макрелі найбільше жирних кислот і вітамінів D, В12.

Калорійність скумбрії залежить також і від способу приготування. Запікання без масла, варіння, приготування на пару практично не змінює початкову кількість калорій. Інші способи обробки, включаючи смажити на маслі і копчення, підвищує калорійність скумбрії.

Саме жирність макрелі робить її кращою парову обробку або запікання без масла. В іншому випадку шкода від скумбрії може бути завдано навіть здоровим людям. Можна, звичайно, побалувати себе шматочком ароматною скумбрії гарячого або холодного копчення, але хіба що саме побалувати. Регулярно вживати в їжу копченості шкідливо.

Для дорослої людини допустима щоденна порція в один, максимум два шматочки, але не щодня. Достатньо вживати скумбрію два, в крайньому випадку три рази в тиждень. Людям похилого віку не рекомендується з’їдати більше одного шматочка, причому робити це можна не частіше двох разів на тиждень.

Копчену скумбрію без шкоди для здоров’я можна є ще рідше: не частіше одного разу в тиждень.

При вживанні скумбрії важливо контролювати вміст солі. Занадто солона риба шкідлива і навіть небезпечна для людей, які страждають від ряду захворювань. Підвищену жирність риби потрібно знижувати за рахунок одночасного вживання овочів.