Черешня – корисні властивості і протипоказання

Черешня: користь і шкоду для організму, безпечні дози солодкої ягоди. Скільки калорій в черешні і які вітаміни в ній є?

Черешня — одне з улюблених натуральних ласощів, яким можна побалувати себе вже на початку літа, а в деяких регіонах і в кінці весни.

Зовні черешня має схожість з вишнею.

Тільки в першій плоди трохи більші, а сама ягода соковитіше і ніжніше.

Ягода, безумовно, смачна, але далеко не всі знають, які вітаміни в черешні містяться і чим вона корисна.

Які вітаміни містяться в черешні

Черешня багата на мінеральний і вітамінний склад. Серед корисних речовин особливо високий вміст калію, заліза, магнію, кальцію, міді і йоду. В яскраво червоних плодах містяться вітаміни групи B (B1, B3, B6, C, PP, E, K. Такий багатий склад робить черешню цінним продуктом для здоров’я людини. Молодим жінкам, які перебувають в очікуванні дитини, обов’язково потрібно їсти черешню, якщо їх вагітність припадає на час її дозрівання. Черешня — справжнє джерело корисних речовин, які необхідні для нормального формування плоду та його подальшого розвитку.

Ретинол у складі плодів черешні відповідає за формування тканин, починаючи від кісток, закінчуючи сітківкою ока.

Вітамін B1 налагоджує обмінні процеси в організмі. B6 — бере участь у синтезі білка, регулює роботу серця, печінки і мозку. Вітамін PP насичує клітини киснем.

Вживання черешні може стати профілактикою тромбозів, так як кумарини та оксикумарини у складі ягід сприяють зниженню згортання крові.

Черешню часто використовують для очищення організму від токсинів.

Ягоду насиченого бордового кольору рекомендують їсти хворим на гіпертонію, так як вона знижує тиск. Тим, хто страждає недокрів’ям, також потрібно налягати на черешню. Залізо в її складі піднімає гемоглобін.