Сало – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Шкода, користь і калорійність сала: його можна їсти дітям і вагітним? Правда про спірний продукт: шкідливий і корисний одночасно – сало

Сало користується попитом не тільки на Україні. Його люблять, готують і вживають в їжу багато народів. Лікарі ведуть нескінченні суперечки про доцільність вживання сала, і їх сумніви не безпідставні.

Види продукту. Склад сала, його калорійність та корисні властивості

Корисні властивості сала, згідно з останніми дослідженнями, домінують над його шкідливими властивостями. Воно засвоюється набагато краще, ніж м’ясо. А енергії для організму дає набагато більше. Склад сала складний і цікавий. У ньому немає вуглеводів, принаймні, у звичному розумінні, а ось жирів досить багато – 89 грам. Білка в салі набагато менше, всього 2,4 грама. Вищенаведені значення розраховувалися на 100 грам продукту.

Калорійність сала має наступне співвідношення: на 100 грам даної маси припадає майже 800 калорій. Зазвичай, сало вживають солоним або копченим. Розглянемо ті речовини, з яких складається солоне сало:

– жиророзчинні вітаміни. Це вітаміни груп А, D, F, E, PP, B, C. Така вітамінна феєрія рідко зустрічається в одному продукті. Сало не проходить термічних обробок при приготуванні, і це означає, що воно зберігає свій вітамінний склад майже повністю;

– мікроелементи. Фосфор, цинк, мідь, калій, кальцій, магній, натрій – ось неповний список багатого натуральними мінералами сала. Такий склад робить продукт незамінним для людей, які проживають в суворих природних умовах;

– антиоксиданти. До них в салі зараховують селен, лецитин, каротин. Ці речовини володіють і іншими корисними властивостями;

– жирні кислоти. В салі присутні лінолева, олеїнова, арахідонова, пальмітинова, стеаринова і ліноленова кислоти. Подібний набір розцінюється лікарями як ідеальний.

Користь сала для здоров’я полягає в його особливі властивості. Всі перераховані вище антиоксиданти покращують зір, роблять стінки судин еластичними. Жирні кислоти істотно підвищують працездатність мозку, сприяють кровотворенню, а також відновленню тканин. Адже сало застосовують не тільки всередину, але і натирають ним уражені ділянки шкіри, кровоточиві ясна.

Інші речовини і мікроелементи зміцнюють загальний тонус організму, піднімають імунітет. Жири обволікають стінки шлунка, створюючи там комфортні умови для перетравлення. Але сало не корисно людям з надмірною вагою і деякими станами організму.

Хоча, надмірне вживання сала може помітно підвищити рівень холестерину. Але, якщо вживати його в міру, і переважно до обіду, то ці ризики стають мінімальними.