Сало – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Шкода, користь і калорійність сала: його можна їсти дітям і вагітним? Правда про спірний продукт: шкідливий і корисний одночасно – сало

Сало користується попитом не тільки на Україні. Його люблять, готують і вживають в їжу багато народів. Лікарі ведуть нескінченні суперечки про доцільність вживання сала, і їх сумніви не безпідставні.

Види продукту. Склад сала, його калорійність та корисні властивості

Корисні властивості сала, згідно з останніми дослідженнями, домінують над його шкідливими властивостями. Воно засвоюється набагато краще, ніж м’ясо. А енергії для організму дає набагато більше. Склад сала складний і цікавий. У ньому немає вуглеводів, принаймні, у звичному розумінні, а ось жирів досить багато – 89 грам. Білка в салі набагато менше, всього 2,4 грама. Вищенаведені значення розраховувалися на 100 грам продукту.

Калорійність сала має наступне співвідношення: на 100 грам даної маси припадає майже 800 калорій. Зазвичай, сало вживають солоним або копченим. Розглянемо ті речовини, з яких складається солоне сало:

– жиророзчинні вітаміни. Це вітаміни груп А, D, F, E, PP, B, C. Така вітамінна феєрія рідко зустрічається в одному продукті. Сало не проходить термічних обробок при приготуванні, і це означає, що воно зберігає свій вітамінний склад майже повністю;

– мікроелементи. Фосфор, цинк, мідь, калій, кальцій, магній, натрій – ось неповний список багатого натуральними мінералами сала. Такий склад робить продукт незамінним для людей, які проживають в суворих природних умовах;

– антиоксиданти. До них в салі зараховують селен, лецитин, каротин. Ці речовини володіють і іншими корисними властивостями;

– жирні кислоти. В салі присутні лінолева, олеїнова, арахідонова, пальмітинова, стеаринова і ліноленова кислоти. Подібний набір розцінюється лікарями як ідеальний.

Також цікаве:  Чай з молоком - користь і шкода

Користь сала для здоров’я полягає в його особливі властивості. Всі перераховані вище антиоксиданти покращують зір, роблять стінки судин еластичними. Жирні кислоти істотно підвищують працездатність мозку, сприяють кровотворенню, а також відновленню тканин. Адже сало застосовують не тільки всередину, але і натирають ним уражені ділянки шкіри, кровоточиві ясна.

Інші речовини і мікроелементи зміцнюють загальний тонус організму, піднімають імунітет. Жири обволікають стінки шлунка, створюючи там комфортні умови для перетравлення. Але сало не корисно людям з надмірною вагою і деякими станами організму.

Хоча, надмірне вживання сала може помітно підвищити рівень холестерину. Але, якщо вживати його в міру, і переважно до обіду, то ці ризики стають мінімальними.

Унікальний продукт. Користь сала для організму

Сало, користь якого відома давно, популярно як у жителів Крайньої півночі, так і у мешканців мегаполісу. І якщо в умовах холодної зими і короткого літа, питання вживання сала стає життєво важливим. То для південців сало – це черговий продукт, користь якого неймовірно велика.

Користь сала для організму безпосередньо відноситься до його цілющим властивостям. Сало допомагає поліпшити самопочуття при наступних захворюваннях:

– болі в суглобах;

– екзема;

– мастит;

– регулярні зубні болі;

– головні болі;

– «шпори» на ногах;

– низький імунітет;

– гормональні порушення;

– серцеві захворювання;

– хвороби нирок, надниркових залоз.

Звичайно, користь сала не скасовує застосування ліків при лікуванні даних захворювань. Але виключення його з раціону тягне критичне зниження холестерину. За рахунок впливу на гормональний фон, продукт полегшує болі в особливі жіночі дні. Зменшує розвиток міом і навіть раку.

Страшне слово «холестерин» насправді є корисним для організму речовиною. Воно входить до складу тканин і мембран. А сало підтримує його рівень на оптимальній оцінці. Раніше продукт мав погану славу у тих, хто страждав серцевими захворюваннями. Сьогодні, завдяки науковим вишукуванням, сало реабілітовано.

Також цікаве:  М'ята - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Сало пов’язує радіонукліди. Виводить токсини і жовч з організму. В умовах тотального опромінення приладами і виробництвами дане властивість сала стає вельми актуальним. Одним з кращих рецептів для підняття імунітету вважається сало з часником і спеціями.

Сало є хорошим дієтичним рішенням для тих, хто хоче доповнити медикаментозну терапію природними ліками. Багатий склад продукту робить його незамінним помічником у боротьбі з багатьма недугами.

Буває від сала шкоду? Особливі випадки

Шкода від сала буває в тих випадках, коли у людини є проблеми з підвищеним холестерином, а також захворювання, які розвиваються внаслідок цього.

У помірних кількостях від сала можна отримати тільки користь. Але це тільки в тих випадках, коли у людини немає специфічних алергій. На тваринний білок, наприклад, або на інші складові сала. В цілому, сало – не алергенний продукт, його переносимість організмом дуже висока.

Існує ряд захворювань, при яких вживання даного продукту не бажано. Розглянемо їх докладніше:

• Хвороби шлунково-кишкового тракту;

• Атеросклероз та інші серцеві порушення;

• Ожиріння, як дитячий, так і дорослий;

• Хвороби жовчного міхура і печінки.

Сало – продукт жирний, активно впливає на обмін речовин. Його не слід вживати у великих обсягах після операцій, а також відразу після одужання від серйозних хвороб.

Шкода і користь сала для вагітних і годуючих. Складні аспекти

Шкоду сала для вагітних очевидний. Хоч даний продукт і багатий всілякими корисними речовинами, але він дає вагітним зайве навантаження на печінку і судини. Сало може сприяти надмірній надбавці у вазі під час вагітності.

До того ж, від сала може початися токсикоз, адже воно дуже жирне і насичене. Але в малих дозах з великими проміжками у вживанні, даний продукт зможе збагатити організм вагітної вітамінами і мікроелементами.

Також цікаве:  Куркума - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Годуючим мамам все ж варто тимчасово відмовитися від сала. У дітей можуть виникнути проблеми з дисбактеріозом і алергією, якщо мама буде вживати багато сала. Здуття дитячих животів – проблема не з приємних. І сало може її спровокувати.

Воно прекрасно переробляється організмом, але його речовини проникають в грудне молоко. Тому вони можуть впливати на дитячий обмін речовин.

Користь сала чи шкода? Дитяче харчування

У дитячому віці сало не найкраще, що може входити в прикорм дитини. У віці від трьох років і старше можливі варіанти. Якщо дитина не страждає хворобами печінки, шлунково-кишкового тракту, або порушеннями обміну речовин, то сало для нього просто знахідка.