Гливи – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Гливи: користь і шкода найпоширеніших грибів. Калорійність глив і їх корисні властивості для організму

Гливи являють собою тип лікарського гриба.

Часто користь глив розкривається у вигляді смачних страв і в якості дієтичного компонента.

Проте в різних медичних методиках корисні властивості глив застосовують для лікування ряду абсолютно різних захворювань (аж до ВІЛ).

Гливи: як їх застосовують

Науковий термін глив – Pluroteus. Вперше гливи культивували німці під час Першої світової війни. Ці гриби зіграли велику роль у воєнний час, не даючи загинути від голоду. Гливи широко поширені в тропічних і помірних лісах на різних континентах. Печериці вирощують у Китаї, Індії, Ірані, і багатьох країнах Європи.

Ці гриби ростуть на мертвій деревині кластерами, мають білуватий або сіруватий колір. Капелюшок їх може бути діаметром від 5 до 25 сантиметрів. Привабливість цих грибів для підприємців полягає в тому, що гливи ростуть цілий рік, їм не потрібні спеціальні умови, і рости вони можуть на соломі, бавовні, коноплях, відходи від виробництва кави, паперових виробах і практично на будь-якому іншому висушеному целюлозний матеріалі.

Гриби гливи застосовують найчастіше у корейської і китайської кухні, але і в наших широтах отримують все більшу популярність. При правильному приготуванні гливи корисні для здоров’я і приємні на смак, з м’ясистою і одночасно ніжною консистенцією. Грибочки є відмінним доповненням до будь-якого макаронному страви, печені, піці, рагу або супу-пюре, а в поєднанні з омлетом та іншими стравами з яєць гливи максимально розкривають свій смак.