Кабачки – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Користь і шкода кабачків: непримітні борці з інфарктом! Застосування кабачків з максимальною користю для здоров’я

Користь кабачків полягає не тільки в їх приємному і ніжному смаку, який ми звикли відчувати в супах або рагу, або як гарнір, але кабачки використовують і в народній медицині.

Так, кабачки корисні у вигляді припарок при подряпинах, як бальзам при ревматизмі, для поліпшення кровообігу і зниження рівня холестерину, а також при багатьох інших захворюваннях.

Шкода кабачків при правильному вживанні не доведений, тому їх призначають навіть грудним дітям як перший прикорм.

В якості джерела їжі кабачки забезпечують дуже високу концентрацію поживних речовин, їх користь для організму ми опишемо нижче.

Кабачки: склад, калорійність, як застосовують

Кабачки представляють сімейство гарбузових, і, з точки зору ботаніки, вважається ягодою. Але в кулінарії і в народі його прийнято називати овочем. Належать до виду гарбуза звичайного, кабачки вражають своєю плодючістю і різноманітністю сортів. З ранньої весни і до пізньої осені смачні кабачки присутні удосталь на прилавках ринків і магазинів. Винахідливі господині вигадали безліч смачних рецептів з кабачками, але далеко не всі замислювалися про користь і поживної цінності цього універсального овоча.

Одночасно з відчуттям насичення людський організм отримує користь від кабачків у вигляді низькій калорійності (всього 25 кКал). Саме низька калорійність і насиченість клітковиною робить кабачки корисним для схуднення продуктом.

Нижче наводиться кількість поживних речовин, присутніх в 100 грамах сирих кабачків:

Білки: 0,6 г

Вуглеводи: 3,6 м

Жири: 0,3 г

Вітамін С: 11 мг

Користь кабачків полягає зовсім не у великій кількості вітамінів в загальному, а в насиченості вітаміном С і калієм, які підвищують імунітет і регулюють рівень цукру в крові і артеріальний тиск.