Суниця лісова – корисні властивості і протипоказання

Лісова суниця: користь і шкода плодів. Які у суниці лікувальні властивості, кому вона протипоказана?

Сучасні аптеки заповнені всілякими засобами, що рятують від різних недуг.

Але набагато ефективніше стає їх використання у комплексі з народними засобами, іноді навіть методи народної медицини виявляються більш дієвими, ніж хімічні препарати.

Серед корисних і продуктивних засобів знаходиться суниця, корисні властивості якої безмежні.

Склад суниці, корисні властивості і калорійність

Ягоди суниці проростають переважно на лісових галявинах. Але деякі садівники вирощують самостійно це дивовижне рослина. Ягоди мають приємний аромат, несуть в собі користь, а за смаком перевершують інших своїх родичів.

Вітамінів в землянці налічується чимало. Основна роль відводиться вітамінам С і В9, яких міститься в ягодах найбільше. Крім них, вітаміни в суниці представлені такі: група В (в тому числі тіамін В1, В2 рибофлавін, пантотенова кислота В5 і В6 піридоксин), А або ретинол, бета-каротин, РР, Е, Н.

Харчова цінність ягоди представлена переважно водою, друге місце відведено моно – і дисахаридам, потім йдуть харчові волокна і органічні кислоти, зола і на останньому місці знаходиться крохмаль.

У суниці містяться такі мікроелементи та мінеральні речовини, як залізо, цинк, йод, марганець, фтор, хром, молібден, ванадій, кобальт, нікель, кальцій, магній, натрій, хлор, сірка. Велика частка складу суниці віддається бору, калію й міді.

Можна вважати ягоди втіленням таблиці Менделєєва, тому користь суниці для здоров’я просто величезна. У суниці містяться також пектинові і дубильні речовини, фосфорні солі, ефірні масла і кислоти.

Калорійність у суниці невисока, вона складає всього 41 ккал на 100 грамів продукту. Цей факт робить ягоду універсальною і придатною навіть в раціоні любителів дієт. Співвідношення білків, жирів і вуглеводів ягід становить 8%:9%:73%.

Для зручності приготування страв і засобів для лікування на основі суниці розраховані їх пропорції. В 1 столовій ложці міститься 25 грамів, а в 1 склянці 170 грамів суниці.