Фруктоза – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Фруктоза: що це таке, склад, калорійність? У чому користь і шкода фруктози, як її правильно вживати

Фруктозою називається моносахарид, який має найбільш виражений смак, ніж звичайний цукор.

Вона міститься у вільному вигляді у всіх фруктах, ягодах і деяких овочах, роблячи їх солодкими на смак.

Також її можна придбати в магазинах і використовувати як цукрозамінника.

Фруктоза: склад, калорійність, як застосовують

Фруктоза складається з молекул вуглецю, водню і кисню.

Найбільше фруктози міститься в меді, також вона є у винограді, яблуках, бананах, грушах, чорниці та інших фруктах і ягодах. Тому в промисловому масштабі кристалічну фруктозу отримують з рослинної сировини.

Фруктоза має досить багато калорій, але все ж, трошки менше, ніж у звичайного цукру.

Калорійність фруктози становить 380 Ккал на 100 г продукту, в той час як цукор має 399 Ккал на 100 р.

У вигляді піску фруктоза застосовується не так давно, так як її складно було добувати. Тому вона прирівнювалася до лікарських засобів.

Застосовують цей природний замінник цукру:

– в якості підсолоджувача при виробництві напоїв, випічки, морозива, джемів і ряду інших продуктів. Також застосовується в цілях збереження кольору і яскравого аромату страв;

– при дієтах, як замінник цукру. Людям, охочим схуднути або страждаючим такими захворюваннями, як цукровий діабет, дозволяється вживати фруктозу замість цукру;

– під час фізичних навантажень. Фруктоза згорає поступово, не викликаючи швидкого підйому рівня цукру в крові, що сприяє накопиченню глікогену в м’язових тканинах. Тим самим організм рівномірно забезпечується енергією;

– в медичних цілях, як лікарський препарат у випадках ураження печінки, дефіцит глюкози, глаукомі, гострому отруєнні алкоголем.

Застосування фруктози досить велике і поширене. Про її корисні і шкідливі властивості вже багато років сперечаються провідні вчені багатьох країн.

Однак, існують доведені факти, з якими вже не посперечаєшся. Тому ті, хто хоче включити фруктозу в свій щоденний раціон, повинні ознайомитися з усіма плюсами і мінусами її вживання.