Брусниця – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Користь і шкода брусниці, склад, властивості і калорійність. Користь ягід і листя брусниці для організму: поради фітотерапевта

Брусницею називаються маленькі їстівні ягоди червоного кольору, які ростуть на багаторічному, вічнозеленому низькорослому чагарнику сімейства вересових.

Брусниця користь і шкоду успадковує частково від чорниці і журавлини.

Як застосовують брусницю в кулінарії і народній медицині

Брусниця росте в лісах практично по всій території Росії. Рослина виростає максимум до 35 сантиметрів заввишки, кущ усіяний дрібними зеленими листочками, і плодить дрібні червоні ягоди брусниці. Перші ягоди дозрівають в середині літа, приблизно в липні, а другий урожай дозріває з кінця вересня до початку листопада.

Протягом століть брусницю застосовують в кулінарії і народній медицині. Ягоди можна їсти як сирими, так і в переробленому вигляді. Брусниця схожа з журавлиною смаковими якостями, але відрізняється більшою насолодою, терпкістю і легкою гіркотою. З брусниці печуть пироги, готують желе, сік, соуси, вино і лікер, ягоди і листя сушать, і навіть застосовують у вигляді порошку. На Русі здавна улюбленим ласощами була «моченка».

Щоб її приготувати, 7 кілограм очищеної брусниці заливають 25 літрів очищеної води, вичікували тиждень, і починали пити. Відлиту з бутлі моченку замінювали свіжою водою, кожний раз її доливаючи. Моченка не заграє, а всі корисні властивості брусниці віддає в водичку.