Гречані млинці – смачні рецепти

Яких тільки млинців не печуть вмілі господині на Масляну: з пшеничного та житнього борошна, кукурудзяного і горохової, рисової, вівсяної. А традиційними ласощами, яке споконвіку на Русі шанувалося і було справжнім прикрасою столу, були гречані млинці.

Сьогодні їх вважають мало не делікатесом і готують досить рідко. З одного боку, це пов’язано з тим, що гречану борошно не завжди на полиці в магазині знайдеш, а самостійно молоти крупу в кавомолці не варто. А з іншого боку, млинці з гречаного борошна чомусь не у кожного кулінара вдаються. Але якщо дотримуватися всю технологію приготування, то млинці вийдуть на славу: пишними, м’якими, з дірочками.

  • Примітно, що без пшеничного борошна приготувати гречані млинці навряд чи вдасться. Борошно з гречки не містить потрібної кількості клейковини, і блін лише з неї просто розвалиться. Саме тому практично кожен рецепт включає в себе рівну кількість пшеничного і гречаного борошна.
  • У всьому іншому ці дивовижно смачні млинці темного кольору мало чим відрізняються за технологією приготування від інших: їх роблять з прісного і дріжджового тіста, на молоці, воді або кефірі.


Смачні гречані млинці неодмінно потрібно готувати на Масляну, коли порядком втомлюєшся від звичайних пшеничних. Їх можна подавати як з солоною начинкою, грибний, рибну чи м’ясну, так і з солодкою, наприклад, з фруктами або варенням.