Гуляш по-угорськи з яловичини. Класичний рецепт приготування гуляшу

Всім нам відомо страву під назвою гуляш. Напевно кожен з нас, хоч раз в житті, брав в їдальні картопляне пюре з гуляшем і підливою. І вдома готували ми таке ж блюдо, з такою ж назвою. В одній із своїх заміток, я вже пропонувала вашій увазі рецепт приготування гуляшу з підливою. І саме з цим рецептом приготування у багатьох до цих пір асоціюється це блюдо.

І звичайно далеко не всі знають, що страва це є знаменитим національним блюдом угорців. Готували його угорські пастухи ще задовго до самого заснування угорської держави. І що це зовсім не м’ясо з підливою, а густий наваристий суп. Який готується за певними правилами , і виходить настільки смачним, що його запросто можна з’їсти разом з ложкою»!

От сьогодні я хочу запропонувати Вам приготувати такий угорський густий суп. Називається він «Гуляш-левеш» (gulysleves), що дослівно перекладається «пастуший суп». Готується він нескладно, але вимагає певного складу продуктів і спецій, без яких він не вийде таким, яким повинен бути. Звичайно ж у будь-якому випадку він буде смачним. Адже не дарма ж існує в самій Угорщині безліч його рецептів. Але якщо Ви його ще ніколи не готували, то спробуйте відразу приготувати правильно. Щоб насолодитися його справжнім смаком, а вже потім знаючи його смак не з чуток, вже можна і поекспериментувати.

gulyash

І так, що ж нам треба запастися, щоб приготувати цей суп-гуляш. Ну по-перше, це м’ясо. Потрібна яловичина, обов’язково з кісточкою. Рекомендується брати голяшку. Я не завжди дотримуюся цієї рекомендації. Якщо в магазині немає ляшки, а я вирішила приготувати гуляш, я беру, наприклад як сьогодні, лопатку. У ній багато м’якоті і є кісточка, як раз те, що треба.

Ще обов’язково потрібна паприка і болгарський перець, другого побільше. Потрібен кмин. Кажуть, що якщо немає кмину, то і починати готувати гуляш не варто. Потрібні дуже стиглі червоні помідори. Зараз початок літа, і всі помідори тепличні. Вони червоні, але соку і стиглості у них немає, тому краще взяти консервовані помідори у власному соку. Звичайно, рецепт далеко не бюджетний, але іноді можна порадувати своїх близьких. Тим більше, що це того варто.

І ще один важливий момент, справжній гуляш варять з угорськими народними макаронними виробами. Називаються вони «чипетки» або «чипетки». Це приблизний аналог «галушок». Робити ми їх будемо самостійно. Не бійтеся, не важко… А навпаки, дуже і дуже легко. Потім будете робити їх і для інших страв, так вони Вам сподобаються!

Тепер, коли у нас є все потрібне, додамо те, що є на кожній кухні, і приступимо до приготування.