Картопля – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Картопля: користь і шкода, калорійність. Чим дійсно шкодить картопля, і кому вона корисна

Варена, тушкована і смажена, в духовці на сковороді і у фритюрі, запечена в мундирі і розтертий в пюре: щодня мільйони росіян з’їдають десятки тисяч тонн картоплі.

Але мало хто здогадується, наскільки така «дієта» може виявитися небезпечною, і в яких випадках принести величезну користь.

Які таємниці зберігає такий, здавалося б, простий і рідний коренеплід, картоплю?

Картопля: склад, калорійність

В одній відвареної картоплині середнього розміру міститься 120-150 ккал. Шляхом нескладних розрахунків переконуємося: 5 бульб містять близько 700 ккал, а це більше третини денної норми. Тому людям із зайвою вагою лікарі рекомендують обмежувати картоплю в раціоні. Під особливою забороною пюре, в якому набагато більше калорій, не кажучи вже про сухих напівфабрикатах, склад яких – чистий крохмаль.

Якщо в бульбі відвареної картоплі 150 ккал, то в смаженому – близько 500, майже як у шоколадному батончику. На жаль, саме смажену картоплю з’являється в нашому раціоні найчастіше. Загалом за рік росіяни вживають в їжу картоплі на 36% більше, ніж всіх інших овочів і фруктів разом узятих.

Калорійність картоплі зростає разом з тривалістю його зберігання, тому «молоді» бульби можна вважати дієтичними, а полежавшие до весни – дуже поживними.