Березовий сік – корисні властивості і протипоказання

Березовий сік за користь для організму називають еліксиром здоров’я. Застосування березового соку: він шкідливий чи корисний?

Ранньої весни, з першими відлигами і набуханням бруньок, у дерев починається внутрішня циркуляція соку — так зване весняний сокорух.

Період пікової циркуляції у берези визначається легко: достатньо зробити укол на її білому стовбурі, і якщо виступають крапельки соку — його можна збирати.

На замітку: з виділенням соку пов’язано багато народних прикмет. Наприклад, якщо його багато – це до дощового літа і навпаки.

У світлий час доби спостерігається найбільш інтенсивне сокорух, вночі дерево «відпочиває», «спить». Кількість соку залежить від віку дерева і діаметра стовбура.

Першими починають плодоносити» берези, розташовані на сонячному боці. Одне дерево може дати близько 2-3 літрів цінної рідини в добу.

Коріння дерева йдуть глибоко в землю і завдяки цьому, воно не встигає вбирати всі шкідливі речовини з поверхневих шарів ґрунту. Все ж збирати сік потрібно подалі від автотрас і промислових об’єктів. Молоді дерева краще не чіпати. Щоб дерево не загнила і швидше відновився після збору соку надріз закривають мохом, воском або пластиліном.

Кожен рік період збору соку починається і триває по-різному, в залежності від погодних умов. Закінчується він разом з розпусканням листя — приблизно у другій половині квітня.

На замітку: кілька десятиліть тому видобуток соку була поширена на території Білорусії та північної території України. Його виробництво істотно знизилося після Чорнобильської катастрофи. Сьогодні на території Росії березовий сік добувають і переробляють кілька комбінатів.