Мінеральна вода – корисні властивості і протипоказання

Користь і шкода мінеральної води для здоров’я. Як треба вживати мінералку з користю, як не отримати від мінеральної води шкоди

Чи корисна мінеральна вода насправді?

Чи є протипоказання до прийому мінеральної води?

Як правильно вживати мінеральну воду?

Мінеральна вода – вода природного походження, яка крім звичайного хімічного складу (дві молекули водню і одна молекула кисню) містить в собі велику кількість мінералів і мікроелементів. Така вода дуже корисна і чим глибше свердловина, з якої її видобувають, тим чистіше і цінніше така рідина.

При нестачі в людському організмі мікроелементів заповнення за допомогою мінеральної води – вдалий вихід з положення. Тим не менш, незважаючи на всю користь цього природного багатства, існує і список її недоліків. Щоб докопатися до істини, необхідно зважити всі «за» і «проти».

Класифікація мінеральної води

Говорячи про користь і шкоду мінеральної води і її властивості, необхідно розібратися, які види мінеральної води існують.

Мінеральна вода має декілька класифікацій:

– за хімічним складом;

-по мінералізації;

-по природності/неприродности.

Залежно від походження мінеральну воду поділяють на лікувальну, лікувально-столову та їдальню.

Лікувальна мінеральна вода – вода природного походження, видобута з свердловини. Така вода проходить множинне очищення і обробку, неодноразово перевіряється на наявність шкідливих домішок. Відповідно, така вода і коштує дорожче.

Застосовується така вода виключно в лікувальних цілях і строго за призначенням лікаря. Для кожної групи захворювань застосовується лікувальна мінеральна вода з певним хімічним складом і тільки строго певну кількість в добу.

Лікувально-столова мінеральна вода – вода двох видів, змішана. Природна мінеральна вода для виготовлення лікувально-столової нарзану змішується із звичайною питною водою. Кількість мінеральних речовин і солей у ній дещо менше, ніж у лікувальній воді. Зловживати такою водою також не варто.

Столова мінеральна вода – така вода, мінералізація якої досягнута виключно в лабораторних умовах. Солей і мінеральних речовин у такому нарзане набагато менше, ніж у перших двох видах.

Класифікація мінеральних вод по мінеральному складу орієнтується на те, якого хімічного елемента найбільше міститься в даному виді нарзану. Це можуть бути натрієва, залозиста, магнієва, сульфатна, гідрокарбонатна, хлоридна мінеральна вода.

Також цікаве:  Шипшина - корисні властивості і протипоказання

Користь мінеральної води

1. Мінеральна вода проходить через велику товщу землі, з кожним її шаром очищаючись і збагачуючись мінеральними речовинами, які незамінні для організму людини і необхідні для нормального функціонування всіх систем органів.

2. Насичена солями мінеральна вода (лікувальний нарзан) здатна творити чудеса, позбавляючи людину від багатьох захворювань (неврологічних, шлунково-кишкових, кардіологічних, сечостатевих).

3. Втамовує спрагу, відновлює життєві сили організму, омолоджує.

4. Покращує стан нігтів, волосся та шкіри завдяки своєму складу.

5. Мінеральна вода здатна знижувати холестерин, підвищує гемоглобін, позбавляє від закрепів, зайвої ваги, знижує рівень цукру в крові, виводить шлаки і токсини.

6. Широко застосовуються інгаляції на основі мінеральної води для лікування бронхіту, затяжного кашлю, запалення легенів.

7. Тоніки, приготовлені в домашніх умовах на основі мінеральної води, роблять шкіру молодше. Усувають дерматологічні недоліки, зволожують шкіру, звужує пори і очищає їх.

8. Мінеральна вода прискорять процеси метаболізму, що допомагає процесам травлення.

9. Під час розвантажувальних днів прийом мінеральної води убезпечить організм від виснаження і втрати рідини.

Шкода мінеральної води

Поряд з користю в будь-якому продукті завжди знайдеться її негативна сторона. Не виняток і мінеральна вода.

1. Практично всю мінеральну воду, чи то лікувальна або їдальня, газують. Вуглекислий газ, який в надлишку міститься в нарзане, потрапляючи в шлунок, стимулює виділення шлункового соку, що, в свою чергу, призводить до появи, в кращому випадку, печії, в гіршому – гастриту і виразці.

2. Додатково мінералізована вода, тобто столовий та лікувально-столовий нарзан, часто перевищують норму вмісту мінеральних речовин і солей, а їх надлишок у воді призводить до порушення сольового обміну і появи в нирках піску і каменів.

3. Мінеральна вода, яка пройшла тривалу додаткову очистку (а очищення проходить як лікувальна, так і їдальня і лікувально-столова вода) доходять до нас у зміненому вигляді, всі ці зміни в кращому випадку не несуть будь-якої користі, в гіршому – здатні нашкодити.

Також цікаве:  Кабачки - калорійність, корисні властивості і протипоказання

4. Нарзаном можна не тільки принести користь, але й отруїтися! Неправильне зберігання, контрафактна продукція, недобросовісні виробники, прострочений товар – все це здатне створити загрозу здоров’ю людини.

5. Ідеальна вода – та, яка містить природний склад, тобто той набір мікроелементів, який їй дала сама природа. Те, що створено в штучних умовах, а іноді і зовсім не фахівцями, а самоучками де-небудь в підвалі без спеціального обладнання не несе ніякої цінності організму.

6. Занадто велика кількість випитого нарзану, лікувального або столового, може привести до серйозним порушенням роботи в системі органів. Пити таку воду потрібно строго у відповідності з приписами лікаря і строго по нормі, не перевищуючи її.

7. Розлитий нарзан в пляшки за допомогою спеціальних розливних автоматів при взаємодії з матеріалами, з якого зроблений автомат, здатний окислюватися і виробляти небезпечні для здоров’я речовини.

8. Вміст солей в мінеральній воді у поєднанні з вмістом солі в їжі може призвести до появи набряків, підвищення артеріального тиску, порушення роботи нирок та появі сечокам’яної хвороби.

9. До першого пункту шкідливих впливів нарзану на організм людини можна додати одне уточнення: якщо сильногазований нарзан, ще й холодний, поступає в шлунок, то гази, що виходять назовні з відрижкою і печією, потрапляють у стравохід, з часом викликаючи рак стравоходу.

Калорійність мінеральної води – її немає!

Багато людей, що стежать за своїм тілом і станом здоров’я, цікавляться питанням про те, яка калорійність мінеральної води.

На це питання можна з радістю відповісти, що калорійність нарзану (лікувального, лікувально-столової, столового) становить 0 кілокалорій на 100 мл води.

Тому мінеральна вода відіграє важливу роль в організмі тих, хто займається спортом і захоплюється дієтами і розвантажувальними днями.

Холодну воду пити не рекомендується, краще, якщо нарзан буде нагрітий до температури 50-60 градусів.

Мінеральна вода: користь чи шкода для схуднення

Любителі посидіти на дієті або позайматися у спортивному залі нерідко носять із собою пляшку мінеральної води. І це має сенс.

Мінеральна вода є помічником в схудненні.

Також цікаве:  Помідори - корисні властивості і протипоказання

Вона, звичайно, не спалює жир, але завдяки тому, що сидить на дієті п’є її регулярно, притупляється відчуття голоду і їсти хочеться набагато менше.

Крім цього, убогий раціон під час дієти може привести до виснаження організму, а макро – і мікроелементи, що містяться в нарзане, частково заповнюють їх недолік.

Шкода і користь мінеральної води для вагітних жінок і годуючих мам

У помірних кількостях мінеральну воду можна пити вагітним і годуючим жінкам.

Багатьом мінеральна вода допомагає впоратися з нудотою (токсикозом) під час ранніх термінів вагітності.

Іноді нарзан допомагає впоратися з печією у вагітних в останньому триместрі.

Для годуючих жінок, коли отримання вітамінів і мінералів як ніколи важливо, пити мінеральну воду можна і потрібно. Але з тією лише поправкою, що необхідно випустити гази.

Зробити це просто, достатньо просто залишити відкритою пляшку на годину.

Вагітним щоб уникнути підвищеного газоутворення так само рекомендується пити мінеральну воду без газу.

Користь і шкода мінеральної води для дітей

Багато молоді і недосвідчені матусі задаються питанням про те, чи можна пити мінеральну воду дітям, з якого віку, яку саме, в яких кількостях, чи корисна вона чи шкідлива для них.

Мінеральну воду дитині можна, але не всяку.

Дітям грудного віку пити воду до 6 місяців не рекомендується, дитині цілком вистачає грудного молока. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, то додатково поїти потрібно обов’язково, починаючи з 1 місяця. Для цього застосовують спеціально приготовлену мінеральну воду для дітей, яку ще називають «дитячою» водою. Така рідина проходить посилений контроль і очищення, а склад неодноразово перевіряється.

Природне лікувальну мінеральну воду пити дітям не рекомендується, або ж її прийом повинен бути узгоджений з лікарем, а склад і кількість води суворо обумовлений.

Таким чином, аналізуючи користь і шкоду мінеральної води, отримуємо рівну кількість достоїнств і недоліків.

Пити чи не пити мінеральну воду, вирішувати тільки людині. І якщо прийнятий позитивну відповідь, то потрібно вибрати ту воду, яка буде перевірена на якість, склад, правильно транспортована і збережена.