Бразильський горіх – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Корисні властивості, калорійність бразильського горіха – дізнаєтеся багато нового! Яку користь і шкоду бразильський горіх несе організму

В нашому раціоні бразильський горіх з’явився не так давно.

Завдяки своїм особливостям та вишуканому смаку, він відразу отримав популярність.

Любителів здорового харчування не зупиняють рідкість продукту, висока ціна на нього, ряд обмежень до вживання.

Основним аргументом на користь вживання були і залишаються маса корисних і цінних якостей.

Бразильський горіх: склад, як застосовують

Бразильський горіх – плід тропічного дерева з екзотичним назва – Бертолетия. Основним місцем його зростання є тропічна території Амазонії.

Його зовні плід нагадує кокос, хоча назвати його горіхом не можна. За будовою він ближче до злакових, а з вигляду – коробочка з насінням всередині. В одному такому горісі всередині може перебувати до 24 насіння. Маса кожного плоду доходить до 2 кг.

Не увінчалися успіхом неодноразові спроби виростити дерево штучно. Тому, всі горіхи, які ми вживаємо, є плодами дикого дерева.

Склад горіха вражає. Таке унікальне поєднання корисних речовин зустрічається тільки у Бертолетии. У ньому присутні:

1. Макро – і мікроелементи: кальцій, магній, калій, фосфор, марганець, залізо, селен, мідь, цинк.

2. Стироли і багатоатомні спирти: кампестерол, стигмастерол, бета-ситостерол.

3. Вітаміни: Е, тіамін (В1), рибофлавін (В2), нікотинова (В3), холін (В4), пантотенова кислота (в5), піридоксин (В6), фолієва кислота (В9), аскорбінова кислота (С).

4. Амінокислоти: аланін, аспартам, аргінін, валін, гліцин, гістидин, лейцин, глутамін, лізин, метіонін, серин, пролін, тирозин, цистин, триптофан, треонін.

5. Жирні кислоти:

– насичені: бегеновая, пентадекановая, додекановая, маргаринова, стеаринова, міристинова, арахіновая, бутанова;

– поліненасичені омега – групи: альфа-ліноленова, ейкозадіеновая, гамма-ліноленова.

Харчова цінність. В 100гр горіха присутні:

• білки – 14, 332гр;

• жири – 66, 43гр;

• вуглеводи (фруктоза, сахароза) – 12,27 гр;

• крохмаль – 0,25 гр;

• клітковина – 7,5 гр;

• вода – 3, 48гр;

• зола – 3,51 гр.

Бертолетия належить до висококалорійних продуктів. В 100гр присутній 656кКал (2743кДж/гр).

Всі корисні властивості горіха використовуються косметологами, медиками і кулінарами.

Застосування в медицині. Плодова витяжка знаходиться в складі багатьох ліків завдяки тому, що горіх має протипухлинну, протизапальну, імуномодулюючу, антибактеріальну, протимікробну, антиоксидантний, антисклеротичний, антивірусними властивостями.

Відвари з плодів, шкаралупи і кори в народній медицині використовуються при лікуванні багатьох хвороб і допомагають відновитися після важких і тривалих хвороб, операцій.

Використання в косметології. Гідно був оцінений вплив олії горіха на стан шкіри. Будучи компонентом косметичних засобів, воно створює на її поверхні шар, що захищає від впливу навколишнього середовища, запобігає втраті вологи, живить, відновлює пошкоджені клітини, сприяє швидкому загоєнню ранок і уповільнює процес старіння.

Масло присутній у багатьох засобах по догляду за волоссям. Його компоненти живлять коріння волосся, позбавляють від ламкості, роблять їх більш слухняними.

Застосування в кулінарії. Використовують в різному вигляді: свіжому, смаженому, сушеному, підсоленому. Входить в морозиво, салати, киселі, соуси, випічку, шоколад, супи. В багатьох стравах застосовується як приправа, що дає пікантний смак. З плодів отримують цінне масло.

Багато художні фарби мають у складі олію горіха. Воно додається для підтримки яскравості фарб на картинах, а самі фарби наносяться на полотно легко.

Промисловістю випускається мастило, яку постійно використовують у ремонті годин годинникарі.