Каша з булгуру: на воді, молоці і з грибами

У чому секрет приготування каші булгуру? Складно її приготувати? Зовсім ні, якщо знати всі тонкощі і дотримувати основні правила. Дізнайтеся прості рецепти оволодійте технікою приготування смачних і корисних страв з булгуру.

Опис продукту

Булгур (бургуль) — крупа з багатовіковою історією. Її вживають більше чотирьох тисячоліть. Вважається, що в Європу вона була привезена з Близького Сходу купцями Магрибу. Крупа традиційно використовується в стравах середземноморської, східної, індійської, вірменської, азербайджанської та китайської кухонь. До речі, древні китайці вважали булгур священної культурою.

Булгур — це крупа, яку одержують із твердих сортів пшениці. Вона піддається термічній обробці водою і сушці. Потім зерна лущаться (шліфуються) для видалення грубоволокнистої зовнішньої оболонки (висівок) і для отримання бурштинового кольору. Після чого починається процес дроблення. Потім крупу сортують за ступенем помелу:

  • дрібна фракція (кофтелик). Застосовують як добавки при випіканні різних хлібів, пирогів, кексів та печива. Така «родзинка» надає хлібобулочним виробам ніжний горіховий присмак і апетитний хрускіт;
  • середня фракція ідеально підходить для приготування гарнірів, каш, густих супів, а так само закусок і десертів;
  • велика фракція (пилавлик) — використовується для приготування плову. По смаковим якостям не поступається традиційному рісу. Вдало замінює в рецептах перловку і кускус, при цьому не развариваясь до кашоподібного стану.

Калорійність крупи висока — 342 ккал на 100 р.