Київський торт — оригінальний класичний рецепт радянського часу

Якщо ви любите старі радянські фільми, то, напевно, помітили, що там дуже часто в ролі подарунку або головного прикраси застілля фігурує один примітний торт. Причому навіть в кіно всі люди дивилися на нього прямо з заздрістю. Здогадалися, про який саме знаменитої випічці йде мова?

Це справжній шедевр кулінарного мистецтва з ніжних хрустких коржів, що представляють собою горіхове безе, прослоенних коньячно-масляним особливим кремом — торт Київський. Рецептура була придумана понад півстоліття тому і технологія приготування запатентована в далекому 1973 році, але до цих пір кондитери прагнуть дотримуватися саме того Держстандарту СРСР. Тому роки летять, а неповторний смак залишається незмінним.

З одного боку здається, що не так-то просто самостійно приготувати цей десерт. Адже на нього треба витратити майже дві доби: обов’язково «сквасить» білки, готовим коржам дати вилежатися, а потім ще дати шедевру просочитися шикарним кремом. Але з іншого – всі операції не такі вже й складні! Потрібно тільки тривалий час для вистоювання» трьох основних компонентів торта.

Так в чому ж унікальність цього вишуканого ласощі? Напевно, в його інгредієнтах:

  1. Білках, які штучним чином протягом підлозі доби повинні постаріти;
  2. Горішках, які обов’язково повинні бути добре обсмажені;
  3. Особливе білому крем «Шарлот», який використовували не тільки для промазування коржів, а ще й для промальовування ніжних флористичних малюнків, попередньо пофарбувавши його в 5 основних кольорів.

У будь-якому випадку, зараз рецептура і послідовність операцій стали доступні не тільки фахівцям кондитерських фабрик, але і всім, хто любить домашню випічку. Тому ніщо не заважає вам самостійно приготувати чудовий торт на власній кухні і невимовно здивувати своїх коханих та близьких.