Компот з абрикосів на зиму рецепти з фото

Вже не за горами останній місяць літа. Овочів, фруктів і ягід просто достаток! Щодня намагаємося приготувати з них свої улюблені страви. Адже всім відомо, що найсмачнішими вони є саме свіжими.

Але знаючи, що таке достаток скоро закінчиться, хочеться максимально продовжити задоволення, і перенести частинку літа в холодну зиму. І тому всі господині активно займаються заготовками на зиму. Консервують огірки і помідори, варять варення, заготовляють компоти.

Так і у мене, на кухні тепер кожен день консервний завод. Ось вчора, наприклад, варилося одночасно два види варення, робилися огірки зі смородиною (рецепт трохи пізніше) і заготавливался компот з абрикосів. Саме про нього і піде сьогодні мова.

Абрикоси вже поступово відходять, скоро їх взагалі не залишиться. Але які продаються — стиглі, налиті південним сонцем, з гладенькою тонкою шкіркою. Як не запастися такими на довгу холодну зиму?

kompot-iz-abrikosov

Відкриєш баночку такого компоту на який-небудь свято, або просто захочеться випити стаканчик в звичайний день, і відразу настрій піднімається! Адже в банку, самі як маленькі сонечка лежать половинки абрикосів з чудовим ароматом і смаком літа. Так що давайте заготовимо їх разом з Вами.

Як приготувати компот з абрикосів без стерилізації

За цим рецептом ми стали готувати абрикоси ще коли жили в Узбекистані. Всі тоді активно ділилися рецептами один з одним. Тоді пробували різні варіанти, але цей поступово якось витіснив усі інші. Так і залишився донині найулюбленішим.

Улюбленим тому, що робиться такий компот досить легко і просто. Його не треба попередньо варити і стерилізувати. У ньому немає надлишку цукру. У нього зберігається запах абрикос. Зберігається такий компот добре! Він смачний. Так чого ж іще бажати?

Нам знадобиться ( на 5 трилітрових банок):

 • абрикоси — 4 кг
 • цукор — 5 повних склянок
 • вода — приблизно по 2,5 літра на банку

Приготування:

1. Приготування компоту починається з походу на ринок. Я зазвичай в сезон заготовок їжджу на оптовий овочевий ринок. По-перше, там можна вибрати те, що тобі треба, а по-друге, це просто економія грошей. Коли купуєш багато, то можна значно заощадити. Сьогодні я купила 10-кілограмовий ящик абрикосів, економія з кожного кілограма склала 40 рублів. До того ж я вибрала такі абрикоси, які хотіла.

4 кілограми піде на компот, 4 — на варення. Воно зараз вариться, як буде готово, напишу як ми варимо варення з абрикосів. Ну і решта 2 кг, ми з задоволенням з’їли. Адже потрібно ще й запастися вітамінами!

2. Давайте розглянемо, які абрикоси потрібні для компоту. Намагайтеся вибирати стиглі, але пружні плоди. Якщо абрикоси будуть м’які, то в процесі приготування вони взагалі втратять форму. Зовнішній вид компоту від цього погіршиться. До того ж і сироп може вийде каламутним і некрасива.

Також цікаве:  Помідори з морквяним бадиллям на зиму рецепт без стерилізації

abrikosy

Незрілі плоди також не підійдуть. Від таких абрикосів постраждає насамперед смак. Сироп стане гірчити, і пити такий не захочеться.

3. І так, абрикоси куплені і доставлені до кухні. Тепер нам їх треба перебрати. Вибирайте для компоту стиглі, цілі плоди. Якщо зустрічаються плоди побиті, зіпсовані, то такі краще відкласти в сторону. Надалі їх можна використовувати для варення, пирога, або того ж компоту, але який можна зварити просто для пиття.

4. Тепер абрикоси добре промиваємо водою, і ріжемо на 2 частини, прямо по борозенці. Вона як би спеціально зроблена для поділу на дві половинки. Кісточку при цьому прибираємо.

abrikosy

Є рецепти, де кісточки залишають, і консервують абрикоси цілком. Ми, в нашій родині, звикли їх прибирати. Мама весь час говорила мені, що в кісточках абрикоса міститься отруйна речовина. І що можна варити компот з цілими плодами, але не для заготівлі. Тому так звикла, кісточки весь час виймаю.

5. Ставимо кип’ятитися воду у велику каструлю. Для початку знадобиться 5 літрів. Але можна поставити й ще одну таку ж каструлю. Ця вода нам також знадобиться, але трохи пізніше.

6. В попередньо простерилізовані банки ( як їх стерилізувати докладно описано тут), закладаємо половинки абрикосів, зрізаною стороною вниз. На банку йде приблизно 20-23 плода, тобто 40-45 половинок. Банку в цьому випадку виходить заповненої на 1/3 частину.

banka

kruychka

7. Коли вода закипить, заливаємо окріп в банки таким чином. щоб абрикоси виявилися прикриті. Накриваємо простерилізованій кришкою і залишаємо в такому закритому стані на 20 хвилин.

abrikosy

8. Потім зливаємо воду назад в каструлю через пластмасову кришку з дірками. Це спеціальна кришка для того, щоб зливати воду при консервації.

9. Знову кип’ятимо воду. А також кип’ятимо воду і в іншій каструлі. Загальний обсяг гарячої киплячої води повинен бути приблизно 8 літрів, це з запасом.

10. У банки з абрикосами висипаємо за повного стакана цукрового піску. На 5 банок у мене пішло близько 1,5 кг цукру.

saxar

11. Коли вода закипіла, то першою в банки наливаємо ту, яку вже зливали з них. Ця вода вже стала «абрикосової», і ми її звичайно ж збережемо. Наливаємо по половині в кожну банку.

abrikosy

12. Прикриваємо кришкою і витримуємо 5 хвилин. Даємо можливість цукру максимально розчинитися. Можна злегка покрутити банку з боку в бік. Весь він не розчиниться, але нічого страшного. У нас ще гріється вода, яка і доробить всю роботу.

Якщо наливати всю воду відразу, то її тепла не вистачить, щоб розчинити цукор. А коли наливаєш двома партіями, то цукор розчиняється весь без залишку.

Також цікаве:  Як сушити смородину

13. За цей час вода скипіла і тепер її треба долити до самих країв. Так, щоб при закритті банок металевою кришкою, вона трохи перелилася через край. В цьому випадку ми будемо впевнені, що повітря в банках не залишилося.

14. Тут же накрити кришками і закрутити за допомогою закаточной машинки.

15. Приготувати плед, ковдру, або великий рушник. Банки перевернути вниз шийками і гарненько укутати. За час, поки банки під ковдрою і не охолонуть, процес стерилізації буде продовжуватися. До того ж абрикоси не остигають швидко, а як би нудяться в теплі. І від цього виходять ще смачнішими, а узвар — ароматніше. Так і цукор ще весь не розійшовся, а тепло йому в цьому допоможе.

Через 24 години банки ще ледь теплі. І тому я залишаю їх у перевернутому стані ще на 24 години, до повного охолодження.

16. Потім перевертаємо банки, і ставимо в доступне для спостереження місце на 2-3 тижні. Кришки за цей час не повинні здуватися, сироп мутніти. Також у банку не має нічого блукати. Якщо раптом таке станеться, то таку банку потрібно відкрити, а вміст викинути. Таку консервацію їсти не можна.

kompot-iz-abrikosov

Якщо Ви дотримувалися всіх правил, то такого не станеться. Це трапляється, якщо не простерилізувати банки і кришки. Якщо не дотримуватися час, пропорції. А також, якщо погано закрутити їх закаточной машинкою.

Зазвичай, консервований компот з абрикосів прекрасно зберігається і рік, і навіть два. І нічого з ним не відбувається.

Після відкриття такої баночки плоди смачні, нагодовані сиропом, а сироп у свою чергу, наситившись смаком і ароматом абрикосів, тягучий, густий, ароматний і дуже смачний.

Це рецепт, яким ми готуємо компот з абрикосів вже багато років. Але є і інші рецепти, за якими виходять також смачні компоти. Про одного з таких і піде мова нижче.

Компот з абрикосів, рецепт зі стерилізацією

Я не буду описувати цей рецепт також ретельно, як перший, тому що принцип абсолютно той же самий. Є лише невеликі відмінності в завершальній стадії. А також деякі особливості, про які будемо говорити нижче.

 • Компоти зі стерилізацією зручно робити, коли закручуєш маленькі банки, наприклад літрові.
 • Також зручно стерилізувати літрові банки повністю заповнені плодами.
 • Але можна консервувати таким способом і трилітрові банки.
 • Витрата цукру при консервуванні зі стерилізацією дещо більше, ніж без стерилізації. Так наприклад, використовується 55-60% сироп. Тобто на літр води додається 550-600 гр цукру. Зустрічаються рецепти, де цукру береться 400 гр на літр води, тобто 40% сироп

Як консервувати і стерилізувати?

 • Простерилізовані банки заповнюються абрикосами за своїм розсудом. Або заповнюємо повністю або наполовину.
 • Заздалегідь готуємо сироп, тобто робимо концентрацію цукру на літр води або 400 або 600 гр. У першому випадку сироп буде не дуже насиченим, у другому — сильно, і він більш надійний для консервації. Доводимо сироп до кипіння.
 • Заливаємо його в банки. І тут є два варіанти. Іноді для вірності, потримавши сироп в банку з абрикосами 10-15 хвилин, виливають назад. Потім знову кип’ятять, і заливають знову. А можна налити сироп тільки один раз.
 • І в тому, і в іншому випадку сироп потрібно наливати до самого кінця. Так, щоб при закритті банки, він злегка вилився через край. Тут же накрити банки кришками і поставити стерилізуватися.
 • Для стерилізації налити у велику каструлю воду, поклавши на дно шар марлі або ганчірку. В теплу воду встановити банки, вода повинна доходити до її «плечей». Довести до кипіння. Стерилізувати —
Також цікаве:  Желе з червоної смородини. Смачні рецепти на зиму з покрокової інструкцією

0,5 л банку — 15 хвилин

1 л. банку — 25 хвилин

2 л. банку — 35 хвилин

3 л. банку — 45 хвилин

 • Після відведеного часу дістати банку за допомогою спеціальних щипців, кришка при цьому ні в якому разі не повинна відкриватися. І відразу закатати за допомогою закаточной машинки.

Якщо при діставанні банки у Вас відкрилася кришка, то потрібно знову до самих країв долити в неї киплячої води, і знову поставити банку стерилізуватися. але вже на меншу кількість часу, так 3 літрову простерилізувати треба не менш 15-20 хвилин, а літрову — 10.

 • Як тільки закатали одну банку, можна діставати наступну, і закручувати її.
 • Закручені банки перевертаємо, щільно закутуємо ковдрою або пледом , і залишаємо в такому стані на 2 дні.
 • Потім перевертаємо. Спостерігаємо за банками ще 2-3 тижні.

Різновиди компотів з абрикосів

 • компот з абрикосів на зиму можна готувати додаючи і інші фрукти. Додають вишню, черешню, сливу, яблука.

kompot-iz-abrikosov

 • також додаються і будь-які ягоди за бажанням.
 • готують компот, додаючи цілі ядерця від кісточок. Для цього абрикоси ділять на дві половинки і виймають кісточки. Потім витягують горішки, закладають їх у половинки абрикоса, і в такому вигляді укладають у банки. У такому вигляді заливають сиропом і стерилізують.
 • замість цукру можна використовувати мед. Задоволення, звичайно, не з дешевих, але рецепт є і ми його повинні знати. На 1 літра води використовується 350-380 гр меду. В іншому, все робимо точно також.
 • і звичайно існують рецепти, де кісточка не виймається, і абрикоси закладаються цілком. Але це на Ваш розсуд.

kompot-iz-abrikosov

Ось такі смачні та чудові рецепти зі всіма нюансами і тонкощами. Готуйте, і нехай Ваші компоти завжди будуть найсмачнішими.

Приємного апетиту!