Козяче молоко – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Універсальне козяче молоко: користь відома, а чи є шкода? Калорійність, склад та показання для використання козячого молока

У кожного, хто вирішив пошукати інформацію про козячому молоці, користь, шкоду молока та його калорійності, є однозначне упередження: козяче молоко корисно.

Абсолютно вірно!

Корисні властивості козячого молока підтверджуються великою кількістю особин, вирощуваних в селах, і вигодовуванням цим молочком немовлят-«искусственников».

Для матерів малюків на штучному вигодовуванні козяче молочко – справжній порятунок.

Козяче молоко: склад, калорійність, як застосовують

Залежно від багатьох обставин складу козячого молока різниться. Стан здоров’я, вік, умови утримання, якість і склад корму і період лактації кози – від усіх цих факторів залежить склад козячого молока. Одна і та ж коза дає в різний час року різне молоко.

Хоча відмінності в хімічному складі козячого молока щоразу присутні, в ньому залишаються, нехай і в різній кількості, певні компоненти, без яких людському організму було б важко. Головне, істотне перевага полягає в 98% засвоєння людським організмом козячого молока. Коров’яче таким результатом «похвалитися не може.

При калорійності 68 ккал у 100 грамах козячого молока міститься унікальний гіпоалергенний білок, а також рекордна кількість вітамінів A, B2 і B5 (близько 10% від добової норми) і мінеральних речовин – кальцію, фосфору і молібдену (10%).

До того ж козяче молоко корисно завдяки присутності в не такій великій кількості інших вітамінів B1, B6, B9, B12, C, E, D, H і РР (нікотинової кислоти втричі більше в козячому молоці, ніж у коров’ячому) і мінералів – натрію, магнію, міді, заліза, марганцю і фтору. Ці не для всіх зрозумілі назви забезпечують нашому організму повноцінне існування. Такий асортимент корисних речовин в козячому молоці досягається завдяки різноманітності харчування кізок – на відміну від корів їм подавай і фрукти, і овочі, та й не всі продукти коза стане їсти.