Кращі сорти капусти з назвами, описом та їх характеристикою

Багато городників люблять саджати на своїй ділянці різні сорти капусти. Це відносно невибаглива городня культура, яка не вимагає постійного догляду.

В даний час на своїх грядках висаджують не тільки звичну білокачанну красуню, але також і екзотичні кольрабі, броколі, цвітну і пекінську. Так як селекціонери зі всього світу постійно працюють над вирощуванням нових видів, здатних рости і в холодних регіонах, то це стало цілком можливо.

Тому білокачанні різновиди садять, щоб їсти її протягом всього періоду до наступного врожаю і для засолювання. А більш екзотичні – садять, щоб поласувати різними смаколиками.

Сорти цієї культури відрізняються за термінами дозрівання, регіонами вирощування, а також за своїми смаковими характеристиками. Про це і буде наша сьогоднішня стаття.

Опис сортів та видів капусти

Капуста – це овочева культура, яка не потребує особливо складної техніки розведення. І як вже зазначалося, досить легко переносить негативні фактори навколишнього середовища. У той же час, вона дає досить багаті врожаї. З урахуванням пори дозрівання виділяють наступні групи:

  • Ранню – від 70 до 115 днів
  • Среднеспелую — від 115 до 150 діб
  • Позднеспелую – понад 150 днів

Серед різновидів виділяють качанну, листову, цвітну, савойську, кольрабі та брюссельську. Взагалі існує близько 90 різних видів.

Ця культура є дворічної. В перший рік відбувається утворення і ріст листя і качанів. А щоб отримати насіння, культура повинна зростати і на другий рік.

Цвітна капуста є в цьому випадку винятком.

Слід зазначити звичайні сорти, саме їх можна вирощувати для отримання насіння. А є гібриди, які позначаються поряд з назвою – позначкою F1. Вони не підходять для збору і зберігання насіннєвого матеріалу, і кожен раз їх потрібно купувати заново.

Плюсом гібридів є великі врожаї, які дозрівають раніше, ніж звичайні, і краще зберігаються. Однак їхні листки можуть бути не настільки м’якими і соковитими, і багато хто вважає, що гібриди програють у смаковому плані не гібридам. Зате вони менш схильні до несприятливих погодних умов і шкідників.

Давайте розглянемо які сорти і гібриди є найкращими в тій чи іншій класифікації та різновиди.