Кумис – корисні властивості і протипоказання

Кумис – набір корисних властивостей! Як використовувати користь кумису для оздоровлення, протипоказання

Не всі знають, що таке кумис, але багато його люблять. Кумис – це кобиляче молоко, яке пройшло процедуру квашення.

Цей напій вважається алкогольним, причому кількість градусів в ньому може змінюватись за бажанням.

Кумис володіє величезною кількістю корисних властивостей.

Це джерело всіляких вітамінів, мінералів, жирів і живих бактерій. При цьому містяться в кумисі речовини наш організм засвоює на 95 %.

Кумис: з історії в сучасність

Відомо, що кумысу вже більше п’яти тисяч років. Досить великий термін для напою. Його отримують шляхом квашення кобилячого молока. Останнім часом часто використовують козяче або коров’яче молоко, але смак такого кумису відрізняється від справжнього. З-за того, що кобили дають невелику кількість молока, їх необхідно доїти з певним інтервалом кілька разів в день. Кумис має трохи кисло-солодкуватий смак, білим кольором з пінкою. В залежності від того, яка закваска використовується при виготовленні кумису, визначається і змісту алкоголю. Самий слабкий кумис містить 0,2 об., а найсильніший -4,5 про.

Справжній кумис проходить кілька етапів, перш ніж готовий до вживання. Так, процес його виготовлення починається з удою кобилок. Слідом йде закваска і бродіння, потім дозрівання. Залежно від ступеня дозрівання розрізняють слабкий, середній і сильний кумис. Виготовляють кумис у спеціальних діжках з дерева, які звужуються від дна до шийки. Спочатку готову закваску заливають в діжці разом зі свіжим молоком, потім його збивають. Іноді це може тривати кілька днів. А вже після кумис настоюється протягом декількох годин або декількох днів. Все знову ж таки залежить від того, наскільки алкогольних ви б хотіли отримати цей напій. Кумис можна вживати окремим напоєм, а можна його змішувати з іншими кисломолочними напоями, наприклад, айраном, таном. Відповідно, і смак і колір зміняться.