Курячі яйця – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Правда і міф про користь і шкоду курячих яєць для здоров’я. Дивовижні факти про курячих яйцях і їх корисні властивості?

Не бійтеся яєць!

Вони є чудовим джерелом амінокислот і вітамінів, забезпечуючи набір потужних поживних речовин для мозку, які приносять користь для організму з метою гарного самопочуття.

Але чи все ми знаємо про курячих яйцях?

Розберемося.

Курячі яйця: склад, калорійність

У нашій статті мова піде про курячих яйцях.

Залежно від породи курей, вони бувають двох видів:

  • білі, які несуть курки з білим оперенням;
  • коричневі або бурі, які несуть курки з т. зв. червоним оперенням.

Запам’ятайте: колір не впливає ні на смак продукту, ні на його корисні властивості.

Звичайно, це не просто важливо, що ми їмо, але також має значення те, що «їли» продукти, які ми їмо. У зв’язку з цим, не всі яйця виходять рівними. Їх живильний комплекс залежить від того, як годували курей. У тих, у яких випас проходив на пасовищі та/або їм давали спеціальні корисні корми, як правило, набагато вище поживна корисність. Розмір яєць залежить від ваги курки, її породи і віку, а також сприятливості умов, в яких вона перебувала. На колір жовтка впливає харчування курки і її кормові добавки. Зокрема, яскраву жовтизну надає люцерна.

Яйця – це також один з найбільш універсальних продуктів на кухні. Вони можуть бути подані безліччю способів самостійно, а можуть бути додані в солодкі і солоні страви. Цей продукт може також похвалитися багатою живильної структурою та низькою кількістю калорій. Тут представлений широкий спектр вітамінів, мінералів та інших поживних речовин. Але яйця також мають і деякі недоліки, так що ви повинні споживати їх в помірних кількостях як частина збалансованої дієти.

Після того, як ви спробуєте курячі домашні яйця, вам буде важко повернутися до магазинних.

Калорійність курячого яйця становить 72 кКал.

Склад яєчного білка (18кКал):

вода – 85%

білок – 12,7 %

вуглеводи – 0,7%

жири – 0,3 %

Склад яєчного жовтка (54кКал):

холестерин – 210 мг

білок – 2,7 г

вуглеводи -0,6 г

жири – 4,5 м

Курячі яйця: у чому користь для організму? П’ять доведених переваг

1. Білок. Одним з основних поживних переваг яєць є вміст у них білка. Цим забезпечується задоволення 20% рекомендованої добової дози для жінок і 17% для чоловіків. Як і інші продукти тваринного походження, курячі яйця містять повноцінний білок, чим забезпечується наявність всіх амінокислот, необхідних для виживання. Білки є основними будівельними блоками людського тіла. Ваше тіло використовує амінокислоти, щоб зберегти цілісність ваших тканин і підтримати функцію мозку.

Також цікаве:  Топінамбур - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Вживання їжі з достатнім вмістом цієї речовини надає неоціненну користь для вашого організму, зокрема, може допомогти в боротьбі з втратою ваги, збільшити м’язову масу, знизити кров’яний тиск та зміцнити здоров’я кісток.

2. Вітаміни і мінерали. Курячі яйця мають корисними властивостями і є джерелом ключових поживних речовин.

• Вживання яєць підвищує споживання холіну (вітаміну В4) – важливого елемента для функції мозку. Кожне велике куряче яйце містить 147 мг холіну, що становить близько 27% від рекомендованої добової дози для чоловіків або 35% – для жінок. Холін дуже корисний і використовується для побудови клітинних мембран. Відіграє важливу роль у виробництві сигнальних молекул у мозку, поряд з різними іншими функціями. Також він застосовується для профілактики ракових пухлин, зокрема, молочної залози. Але багато хто навіть не знають про його існування.

• Яйця також містять селен (задовольняється 28% щоденних потреб) – важливий мінерал, який допомагає у функції щитовидної залози.

Лейцин – це одна з амінокислот, яка бере участь у побудові м’язової системи людини. Також без цієї кислоти неможливо побудувати білок. Також, завдяки лейцину в крові знижується рівень холестерину.

• При включенні курячих яєць в свій раціон збільшується споживання йоду та вітамінів B-2 (завдяки рибофлавину полегшується процес поглинання кисню клітинами шкіри, нігтів і волосся), B-5 (пантотенова кислота – основний компонент, що бере участь у метаболізмі), B-12 (запобігає проникненню жиру в печінці, підвищує споживання кисню клітинами при гіпоксії), що також є безсумнівною користю для здоров’я.

• Т. н. «істотні» жирні кислоти знижують рівень тригліцеридів у крові, які є фактором ризику для серцево-судинних захворювань.

• Яйця сприяють зменшенню ризику захворювання серця та інсульту. Це зумовлено вмістом у ньому вітаміну Е.

Ніацин впливає на утворення статевих клітин і працездатність мозку.

Фолієву кислоту рекомендується застосовувати при плануванні дитини, а також під час і після пологів. Це другий за важливістю вітамін після риб’ячого жиру.

Також цікаве:  Лляна каша - калорійність, корисні властивості і протипоказання

3. Здоров’я очей.

Протягом нашого життя зір має тенденцію погіршуватися. Існують певні живильні речовини, які протидіють дегенеративних процесів, що негативно впливають на наші очі. Яйця (в основному, жовтки) містять лютеїн і зеаксантин – пігменти, які відносяться до групи кисневмісних каротиноїдів. Це потужні антиоксиданти, які мають тенденцію накопичуватися в сітківці ока і надають корисні властивості для фізіології зору.

Численні дослідження прийшли до висновку, що достатнє вживання цих компонентів знижує ризик розвитку катаракти і дегенерації жовтої плями (двох дуже поширених розладів око). Курячі яйця містять вітамін А, який відіграє головну роль у боротьбі зі сліпотою. Також він відіграє важливу роль у формуванні кісток і зубів, необхідний для нормального функціонування імунної системи.

4. Неймовірно поживні.

Вони значною мірою є ідеальною їжею, так як містять багато поживних речовин, яких ми потребуємо. Також вже після одного з’їденого яйця ми відчуваємо ситість. Калорій більше знаходиться в жовтку, ніж у білку. Теоретично вважається, що яйця засвоюються на 98%. Такий результат свідчить про те, що в організмі не накопичуються шкідливі компоненти і шлаки. Але на практиці все залежить від способу приготування. Вважається, що сирі яйця засвоюються гірше. При температурній обробці багато вітаміни руйнуються.

З цих причин, щоб отримувати користь, зазвичай рекомендують вживати курячі яйця після мінімальної температурної обробки – “яйця всмятку”.

5. Курячі яйця мають невеликий калорійністю, що допомагає вам схуднути.

Вони мають високий бал за шкалою насичення, яка вимірює здатність продуктів індукувати почуття ситості і зменшити подальше споживання калорій.

Найпростішою є дієта, при якій протягом тижня необхідно дотримуватися збалансоване дієтхарчування, що містить вживання яєць. Результат – втрата 3-5 кг за тиждень.

Курячі яйця: у чому шкода для здоров’я?

1. Сальмонельоз – це гостра кишкова інфекція, яка може потрапити в організм людини через інфіковані харчові продукти тваринного походження.

Щоб не заразитися такою хворобою і не принести шкоду здоров’ю, при вживанні курячих яєць слід дотримуватися простих правил:

• обмежте вживання сирих і погано проварених яєць. Винятком є сирі яйця здорової сільської курки.

• У будь-якому випадку, обов’язково промийте їх теплою водою перед вживанням, можна навіть з сіллю.

Також цікаве:  Харчова сода - корисні властивості і протипоказання

• Мийте руки після дотику з сирими яйцями.

Для знищення сальмонели необхідна тривала температурна обробка. Сирі або недоварені яйця можуть забезпечити грунт для шкідливих бактерій і хвороб харчового походження.

Ідеальне яйце – це куряче після мінімальної температурної обробки, тобто “всмятку”.

2. Білок. Надмірне його вживання може надати зайве навантаження на печінку і нирки. А це в свою чергу може призвести до захворювань цих органів.

3. Холестерин. Незважаючи на живильний профіль, яйця не являють собою ідеальний варіант дієти для всіх. Вони містять багато холестерину – 62 відсотка від максимальної добової дози. Такий високий рівень може призвести до ризику серцево-судинних захворювань. Але, оскільки весь холестерин знаходиться в жовтку, то можна вживати в їжу яєчний білок.

4. Проведені дослідження показали, що ризик серцево-судинних захворювань мають тільки люди з діабетом 2 типу.

Курячі яйця для дітей: більше користі чи шкоди?

Звичайно, користі для здоров’я від вживання курячих яєць дітям набагато більше. Як зазначалося вище, в них міститься дуже багато корисних речовин, вітамінів і мікроелементів, мінералів. З самого початку введення яєць в раціон дитини, це сприятливо позначиться на здоров’ї малюка, його розумовому та фізичному розвитку. Давати яйце починають з жовтка, в основному, не раніше 7 місяців. «Істотні» жирні кислоти, що знаходяться в яйці, відіграють велику роль у нормальному зростанні дітей. А вітамін D, який знаходиться в курячому жовтку, сприяє попередженню рахіту. Яйця містять 9 незамінних амінокислот, які допомагають у зростанні здорових нігтів і волосся для дітей. Зокрема, завдяки лейцину, діти ростуть.

Противники виділяють дві причини:

1) сальмолленез. Небезпека підхопити цю кишкову інфекцію загрожує, в основному, дітям, тому що у них ще не такий сильний імунітет;

2) дитяча алергія. Висипання і діатез найчастіше виникають із-за яєчного білка, який є высокоаллергенным. У деяких може бути непереносимість даного продукту. Уважно поставтеся до свого організму дитини, і він вам сам все підкаже.

В цілому, дослідження показують, що вживання в їжу до 3 цілих яєць в день абсолютно безпечно. І дійсно, адже яйця – прекрасна їжа, надана нам природою. Крім усього іншого, вони також відносно дешеві, прості в приготуванні, вживаються практично з будь-якою їжею і мають дивний смак.