Курник – святковий пиріг. Традиційна російська випічка

Курник — одна з різновидів російського пирога. Але це не просто російський пиріг — це найвідоміший з усіх російських пирогів. Його називають королем пирогів, царським або святковим пирогом.

Вміння готувати такий пиріг — вважалося на Русі вершиною кулінарного майстерності. Його подавали в особливо урочистих випадках ще до царського столу Івана Грозного. Весілля, великі торжества, релігійні свята не обходились без цієї страви.

Весільний курник робили великим, куполоподібним. Схожим на «шапку Мономаха», прикрашали його фігурками. Як правило, весільних пирогів пекли два, для нареченого і нареченої. Пиріг нареченого прикрашали фігурками людей, щоб у будинку було багато дітей. А пиріг нареченої прикрашали квітами -символом цвітіння, ніжності, жіночності.

Курник на тарелке

Пиріг ломали над головами весільної пари. Рясне кількість випавших пшеничних зерен обіцяло молодятам багатство.

В багатошаровій всі інгредієнти вважалися символічними: і курка, і млинці, і пшоно та яйця. Всі вони мали велике значення для створення нової сім’ї. Це і благополуччя, і продовження роду, і довголіття.

Курник — складне блюдо. Вимагає часу, терпіння і бажання його приготувати. Але результат того вартий. Не варто забувати, що це —Король Пирогів. А щоб створити такий, самі розумієте, лише б не зробиш, варто постаратися. Адже ми ж не боїмося труднощів? Тоді вперед, будемо робити смачний, красивий святковий пиріг — гідний царського столу.