Як приготувати чізкейк в домашніх умовах за класичним рецептом

Останнім часом готувати чізкейк в домашніх умовах стало дуже популярно, і я б навіть сказала модно. Особливо помітна ця тенденція серед молоді. Моя внучка при проголошенні цього чарівного слова, прямо вся перетворюється. І може їсти його приготованим хоч з сиром, хоч з сиром. І хоча приготований з сиром, він по суті не може називатися чізкейк, тим не менш, так його у багатьох рецептах і називають. Те, що приготовлено з сиром або запіканка, або просто смачний десерт.

І я ніяк не зрозумію, чи то таким чином проявляється народна любов до цього американському диво — десерту, то саме слово має такий сильний магнетизм.

Як би там не було, чізкейк люблять, його готують, і хочуть навчитися його готувати. Виходить він з абсолютно неповторним смаком і цілком варта того, щоб навчитися готувати його правильно!

Готуємо його і ми у своїй родині. Правда робимо це не так часто, так як цей смачний десерт виходить досить калорійним. Але ось на свято, коли вся родина в зборі, це якраз те, що треба. І я обов’язково готую чізкейк на його основі класичної тоді, коли поспіває суниця. Тоді його можна прикрасити ягодами, і насолоджуватися не тільки смаком, але і зовнішнім виглядом!

chizkejk

Я пропоную сьогодні Вашій увазі класичний варіант приготування, тобто чізкейк Нью-Йорк. За цим рецептом ми приготуємо основу, яку потім прикрасимо свіжими ягодами.

Готується такий смачний десерт із сиру філадельфія. Це вершковий м’який сир, з помірно вираженим смаком ( в міру солодкий), в основному складі якого — молоко і вершки. Найчастіше використовуються і його аналоги, тобто сир маскарпоне, бурсен, альметте або рікотта. Хоча багато вважають, що готувати чізкейк слід тільки з філадельфії. Може бути… Зізнаюся чесно, я не особливий знавець всіх тонкощів цього кулінарного шедевра. Готую його з того сиру, який пощастить знайти. А якщо постаратися, то знайти його можна. Я знайшла, якраз той, що треба, тобто філадельфію.

Ну, а якщо знайшли сир, то вважайте, що це було самим важким етапом в його приготуванні. Багато хто чомусь вважають, що приготувати цей смачний чізкейк неможливо. Скажу Вам, що це міф! Ще й як можна, причому з передбачуваним постійним результатом. Звичайно підводних каменів в його приготуванні достатньо, але ми розглянемо як їх можна обійти.

І ще, я дам Вам два різних способи. Відрізняються вони способом випікання. Перший спосіб — його випікають на водяній бані, і другий -просто в духовці. Сьогодні я більш детально зупинюся на другому варіанті, так як готувала саме за нього. Чому мій вибір припав саме на нього?

Поясню. Другий спосіб простіше, і він мене ще ні разу не підвів. Поверхня його світла, без тріщин. Тоді як у першому випадку, чізкейк випікається, як пощастить. Трапляються і тріщинки, до того ж поверхня його покриваються рум’яною скоринкою. Він хороший для подальшого прикраси фруктами, джемом, шоколадом.

При випіканні чізкейків, якщо не дотримати деякі правила, його поверхня може покритися тріщинами. І тоді його обов’язково доведеться маскувати чимось. У класичному рецепті чізкейк Нью-Йорк нічим не прикрашають, тільки листочком м’яти.

Зараз я опишу саме другий варіант, за яким я готувала. А потім розповім, як зробити це по-іншому. А Ви вже самі виберете для себе той, який сподобається Вам більше.