Манна каша в мультиварці – смачні рецепти

Які рецепти манної каші в мультиварці можна взяти «на озброєння»? У чому переваги приготування кухонних помічниці? Які використовувати режими і пропорції? Пропонуємо підбірку оригінальних страв з манною крупою, яку будемо готувати з молоком, м’ясом і гарбузом.

Сама дитяча каша може бути неймовірно смачною! Завдяки мультиварці манка виходить без грудочок, готується швидко, консистенція стає однорідною, разваристой. Перевагою використання скороварки є відсутність необхідності перемішувати продукт. Він не пригорить і збереже ніжну консистенцію.

Тонкощі приготування

Відомо, що в середні століття на Русі манну крупу не відварювали, а втомлювали. Робили це в печах, де температура не доходила до 100 градусів. Завдяки такій тепловій обробці зерна набрякали, білок і крохмаль не руйнувалися. Каша виходила тягучою, але з чітко вираженими зернятками. А на поверхні її не утворювалась плівка, настільки улюблена сьогодні дітьми і дорослими.

Особливий ніжний смак пшениці, яка і служить основою манної крупи, дозволяв використовувати її для приготування святкових страв. Простому люду така крупа взагалі не була доступна. А ті, хто мав можливість вживати її в їжу, їли її і солодкою, і з цибулевої засмажкою, і з м’ясом, і з овочами.

Сучасна мультиварка дозволяє відтворити класичні рецепти страви, яке на Русі іменували «манною небесною». Вона підтримує аналогічний температурний режим, виключаючи кипіння маси. Пароварка томить продукт точно так само, як втомлювали його у старовинних печах. Саме тому смак зерен розкривається повністю, а їх харчова цінність зберігається.

Важливо лише знати кілька тонкощів страви.

  • Манка надзвичайно развариста. Щоб отримати густу консистенцію, можна використовувати склянку крупи на 6 склянок рідини. При цьому їсти страву слід одразу ж після приготування, інакше воно стане дуже густим. Для рідкої консистенції, оптимальної для дитячого харчування, слід додавати до 8 склянок молока на склянку крупи.
  • Молочна каша може «втекти». Зазвичай це відбувається, якщо в мультиварці готується її великий обсяг. Щоб запобігти «втеча», досить змастити чашу шматочком вершкового масла. Зробіть їм «ободок» вище рівня маси на 5 див.
  • Ретельно перемішуйте інгредієнти. Це важливо, щоб в масі не з’явилися грудочки. Використовуйте пластикову лопатку, щоб зберегти покриття чаші.
  • Готуйте кашу з молоком, якщо плануєте подавати її дітям старше двох років і дорослим. Для малюків від одного року до двох бажано розводити молоко з водою в рівних пропорціях. Для малюків до року манну кашу в раціоні не використовують.
  • В якості гарніру до м’яса готуйте кашу на воді. У неї можна додавати сіль, перець.
  • Використовуйте режим «Молочна каша». Якщо такого немає, підійдуть режими «Плов», «Рис», «Каша». У них температура приготування становить 90°.
  • Час приготування становить 20 хвилин. Якщо режими мультиварки пропонують більший період, просто відкрийте кришку через 20 хвилин і перемішайте масу. Каша буде готова. Перетримувати її не варто, так як в ній почнуть руйнуватися корисні речовини, а білок і клейковина утворюють на поверхні ту саму нелюбу плівку.
  • Використовуйте пастеризоване або кип’ячене молоко, особливо якщо готуєте молочну манну кашу в мультиварці дитині. Зазначені режими не нагнітають температуру кипіння, тому сире молоко в каші таким і залишиться.

Зручно готувати крупу в режимі «Мультиповар». Він є в агрегатах Поларіс, Панасонік, Мулинекс. Встановіть температуру на 90°, а час приготування — 20 хвилин. У мультиварках без цього режиму (Філіпс, Редмонд) можна готувати манку, як звичайну кашу, але через 20 хвилин вимкнути її.