Мариновані білі гриби: рецепт заготовок на зиму

Як приготувати мариновані білі гриби? Рецепт їх, здається, гранично простий. Але є в ньому кілька нюансів, які важливо врахувати. У нашій статті ми приділимо їм увагу. І допоможемо вам замаринувати грибочки правильно!

Білий гриб — кращий представник грибного царства. Він приваблює не тільки великими розмірами (його зручно і збирати і готувати). Але також оптимальною комбінацією корисних для здоров’я елементів. Такі грибочки рекомендується вживати в їжу хоча б раз в тиждень замість м’ясного блюда. А замариновані в ароматному розсолі, вони стають ідеальною закускою.

Особливості вибору та підготовки білих грибів для маринування

Перш ніж готувати білі гриби, мариновані на зиму, їх потрібно правильно вибрати і обробити. Тут слід враховувати наступні нюанси.

  • Смак грибочків не залежить від їх розміру, тому можна сміливо вибирати як великі, так і маленькі. Останні навіть зручніше — їх можна класти в банки цілком, тоді як великі буде потрібно розрізати на кілька частин.
  • Для заготовок підходять міцні грибочки без дефектів. Грибники, звичайно, рекомендують брати «зразки» відразу після збору. Але для тих, хто не володіє тонкощами «тихого полювання» скажемо, що не менш смачними вийдуть і покупні грибочки. Головне, щоб вони не залежувалися. Вважається, що найкращим періодом для маринування вважаються перші добу після збору грибів.
  • На відміну від маринованих опеньків або маслюків, маринують не весь білий гриб цілком, а тільки його капелюшок. Це слід враховувати при зборі або купівлі, так як в результаті може вийти набагато менший об’єм заготовок, ніж планувався. Ніжки ж не викидайте — їх можна підсмажити з цибулею або запекти з м’ясом.
  • Рецепт білих маринованих грибів може включати стерилізацію банок або рекомендації, як обійтися без неї. У першому випадку гарантій, що баночки достоять до того моменту, коли ви захочете спробувати їх вміст, більше.
  • Гриби не можна замочувати у воді перед приготуванням, оскільки вони активно вбирають її. Необхідно швидко промити їх під проточною водою, відокремивши капелюшки від ніжок. Останні, якщо плануєте варити або смажити, очистіть щіткою або жорсткою мочалкою.