Мариновані білі гриби: рецепт заготовок на зиму

Як приготувати мариновані білі гриби? Рецепт їх, здається, гранично простий. Але є в ньому кілька нюансів, які важливо врахувати. У нашій статті ми приділимо їм увагу. І допоможемо вам замаринувати грибочки правильно!

Білий гриб — кращий представник грибного царства. Він приваблює не тільки великими розмірами (його зручно і збирати і готувати). Але також оптимальною комбінацією корисних для здоров’я елементів. Такі грибочки рекомендується вживати в їжу хоча б раз в тиждень замість м’ясного блюда. А замариновані в ароматному розсолі, вони стають ідеальною закускою.

Особливості вибору та підготовки білих грибів для маринування

Перш ніж готувати білі гриби, мариновані на зиму, їх потрібно правильно вибрати і обробити. Тут слід враховувати наступні нюанси.

  • Смак грибочків не залежить від їх розміру, тому можна сміливо вибирати як великі, так і маленькі. Останні навіть зручніше — їх можна класти в банки цілком, тоді як великі буде потрібно розрізати на кілька частин.
  • Для заготовок підходять міцні грибочки без дефектів. Грибники, звичайно, рекомендують брати «зразки» відразу після збору. Але для тих, хто не володіє тонкощами «тихого полювання» скажемо, що не менш смачними вийдуть і покупні грибочки. Головне, щоб вони не залежувалися. Вважається, що найкращим періодом для маринування вважаються перші добу після збору грибів.
  • На відміну від маринованих опеньків або маслюків, маринують не весь білий гриб цілком, а тільки його капелюшок. Це слід враховувати при зборі або купівлі, так як в результаті може вийти набагато менший об’єм заготовок, ніж планувався. Ніжки ж не викидайте — їх можна підсмажити з цибулею або запекти з м’ясом.
  • Рецепт білих маринованих грибів може включати стерилізацію банок або рекомендації, як обійтися без неї. У першому випадку гарантій, що баночки достоять до того моменту, коли ви захочете спробувати їх вміст, більше.
  • Гриби не можна замочувати у воді перед приготуванням, оскільки вони активно вбирають її. Необхідно швидко промити їх під проточною водою, відокремивши капелюшки від ніжок. Останні, якщо плануєте варити або смажити, очистіть щіткою або жорсткою мочалкою.
Також цікаве:  Огірки в томатній заливці на зиму рецепт з фото