Машхурда – смачний суп з махаємо і рисом. Покроковий рецепт

Машхурда — це суп з махаємо і рисом, який готують в Середній Азії. Перше слово зрозуміло, маш — це популярна на Сході бобова культура. А що таке «хурда» -друга частина?

Зазвичай «хурдой» називають «маставу» — суп з рисом і дрібно нарізаними овочами і м’ясом. Так от, якщо додати до цього маш, то вийде «машхурда».

І ще слово «хурда» — від перського слова «хурдам», що означає їсти.

Трохи хочу розповісти про маші. На жаль не всі знають, що це за продукт. І тим більше ніколи його не готують. А даремно… Маш — це бобова культура надзвичайно багата білком. До того ж вона володіє м’яким приємним смаком. І страви з нього виходять ніжними, смачними , з легким горіховим ароматом.

маш

З маша варять супи, каші, з пророщеного маша — готують дуже корисні салати.

Використовується маш в традиційних кухнях Китаю -відома нам фунчоза, продається у нас під виглядом рисової локшини. У Гонконгу маша роблять навіть морозиво, а у В’єтнамі — желе.

фунчоза

В індійській кухні маш відомий під назвою дхал, звідси і традиційне індійське блюдо дхал. А в аюрведичній кухні готують кичари, теж із маша.

У народів Середньої Азії готують кашу з маша і рису, яка називається маш-кичири та маш-шавля. Коли я була маленькою і мій дідусь готував кашу з маша і рису, а він її дуже любив, він завжди говорив :»Сьогодні на обід буде каша маш-кичири!».

А мені чомусь завжди чулося маш-чікі-рис. І я ще довго так і називала цю кашу, поки не прочитала десь її правильна назва. До речі, каша дуже смачна. Я обов’язково дам Вам рецепт в одній зі статей.

І звичайно ж завжди в Узбекистані готували суп «машхурда», густий, насичений, неймовірно смачний і корисний. Його навіть і супом назвати досить складно, це і перше, і друге блюдо одночасно. Якщо ви ніколи не готували подібне блюдо, то обов’язково приготуйте. Я просто впевнена, що воно стане завсідником на Вашому столі.

А знайти маш зараз зовсім неважко, він продається на ринку у торговців овочами та фруктами. У них також можна купити узбецький горох, смачну квасоля і різні спеції.