М’ясо – корисні властивості і протипоказання

Актуальне питання в теорії харчування: чим корисне м’ясо, які небезпеки він приховує? Яке м’ясо корисніше для здоров’я?

Людина є те, що він їсть, і з цим важко посперечатися.

Адже їжа – єдине джерело будівельного матеріалу для нашого організму.

У цій статті на чаші контрольних ваг м’ясо – що переважить: корисні властивості м’яса або шкідливі?

Чим корисне м’ясо: кому і в яких пропорціях

Людей, які схиляються до «м’ясоїдства» чимало. І це підтверджують вагомі позитивні моменти споживання в їжу м’ясних продуктів.

Кому корисно м’ясо, і в яких дозах його слід вживати?

Асоціація онкологів рекомендує для профілактики виникнення раку будь-якого виду зменшити споживання м’яса до безпечної дози, яка становить не більше 70-80 г м’яса на добу.

Варто зазначити, що споживання м’яса залежить і від діяльності людини.

Кому слід збільшити дозу споживання м’яса до 100-150 г на добу?

• Людям, що випробовують важкі фізичні навантаження

• Дітям і літнім

• Молодим людям в період статевого дозрівання

• Спортсменам

• Вагітним

Людям з важкою фізичною працею м’ясо, через вміст у ньому білків, допоможе відновити втрачені сили. Спортсмени ж впевнені, що набрати м’язову масу без м’ясних продуктів практично неможливо.

Вагітним дівчатам лікарі дають настанови обов’язково включати в раціон м’ясо. Дефіцит вітамінів групи B, якими так багате м’ясо, може призвести до недоліків зору і слуху майбутнього малюка.

Зростаючому організму м’ясо необхідно для повноцінного розвитку мозку, підтримки м’язової маси та стабілізації рівня гемоглобіну.

Літнім людям рекомендовано м’ясо у зв’язку з тим, що з віком функція пам’яті слабшає з-за дефіциту вітаміну B12. Такий вітамін якраз присутня в продуктах тваринного походження. Також м’ясо містить колаген, який покликаний сповільнювати процеси старіння. Лікарі-дієтологи рекомендують їсти дієтичне куряче м’ясо, так як в літньому віці організм ослаблений і не варто перевантажувати його важкою їжею.

Корисні властивості м’яса: чи можна без нього обійтися

Вносити м’ясо в свій щоденний раціон чи ні? – на це питання у кожного своя відповідь. Загалом, жити без м’яса можна, замінюючи надходження тваринного білка іншими продуктами, ось тільки чи варто?

М’ясо – це потужний заряд білка. А білок – основа всіх функціонуючих систем в організмі. Особливо корисно м’ясо молодих тварин, так як в його вмісті в малій мірі виявлені важко перетравлювані колагенові волокна.

Також цікаве:  Чистотіл - корисні властивості і протипоказання

М’ясо містить величезну кількість вітамінів, амінокислот і мікроелементів, серед яких селен і цинк. Дефіцит цинку загрожує порушенням статевої функції, погіршенням загального самопочуття і повільним загоєнням ран. А селен відповідає за нормальне проходження процесів у антиоксидантних системах організму.

Таке корисне властивість м’яса – профілактика анемії! Будучи джерелом заліза, м’ясо підвищує рівень гемоглобіну в крові.

М’ясо призводить до активної мозкової діяльності, запобігає крихкість суглобів і забезпечує потрібною кількістю вітаміну D.

Головним і, можливо, найбільш вагомим недоліком м’яса є його термічна обробка, в ході якої утворюються канцерогени – речовини, що викликають рак. І доведено, що люди, які споживають багато червоного м’яса, з частотою більше хворіють на рак шлунково-кишкового тракту: товстого кишечника, шлунка.

Тому необхідно ретельно підходити до вибору м’яса. Купуйте свіже, якісне та екологічно чисто м’ясо. Намагайтеся брати м’ясо у приватних торговців, які мають власні ферми зі своїм рогатою худобою.

Яке м’ясо корисніше: яловичина, курка, свинина, риба

Кожен вид м’яса має свої переваги і недоліки. Нам належить розібратися, яке м’ясо корисніше і чому?

На відміну від інших видів м’яса, куряче є самим простим і легким для шлунка. Обмежувати себе в поїданні курячого м’яса необов’язково.

Куряче м’ясо – одне з основних джерел білка. М’ясо курки містить 22 % білка, яловичини – 18,4 %, ще менше білка в свинині – 13,8 %. В ньому у великій мірі, ніж в інших видах м’яса, є більш ненасичені кислоти, завдяки чому воно прекрасно засвоюється і служить профілактикою багатьох захворювань серця.

Курятина – прекрасне дієтичне м’ясо, нормалізує ліпідний обмін, кров’яний тиск і рівень цукру.

Жирність курятини на кілька відсотків перевищує жирність пісної свинини. За хімічним складом вони практично ідентичні.

Курки, придбані в магазині, часто містять антибіотики, які додають у корм для збільшення їх ваги. Тому м’ясо слід ретельно обробляти і кип’ятити м’ясо, міняючи воду.

Користь свинини полягає в містяться в ній вітамінів (В12, D) і мікроелементах (фосфор, сірка, кальцій, йод).

Свинина – лідер за вмістом вітаміну B1, необхідного для нормальної роботи нервової системи. Користь свинини також полягає в її засвоєнні. Свинина легко засвоюється і перетравлюється шлунком, що позитивно впливає на роботу травної системи.

Також цікаве:  Пшенична каша - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Присутність у свинині селену відновлює пошкоджені клітини, сприяє оновленню та зростанню нормальних клітин, захищає від хвороб серця і підтримує гарний зір.

Також свинина сприяє зниженню концентрації холестерину в організмі і сприятливо впливає на функціонування серця і судин.

Яловичина відрізняється великим вмістом вітамінів та мікроелементів:

• A

• B6, B12

• Залізо

• Мідь

• Кобальт

• Магній

• Натрій

• Калій

• Цинк

• Фосфор

У яловичині відмічено найбільший вміст заліза. Що таке залізо? Залізо – елемент, необхідний для синтезу гемоглобіну, забезпечує доставку кисню в клітини організму. Перевага яловичини – залізо знаходиться в ній в доступному вигляді і добре всмоктується.

Яловичина – чемпіон за вмістом цинку, який необхідний для нормальної роботи передміхурової залози у чоловіків.

Яловичина у вареному вигляді допомагає організму відновлюватися після простудних та інфекційних захворювань.

Яловичина містить малу кількість жиру і вважається пісним м’ясом. Це якість робить його незамінним для бажаючих схуднути і діабетиків.

За мінімальним вмістом холестерину біле м’ясо курки поступається лише рибі, яку часто відносять до продукту, здатного замінити м’ясо. Білок риби прекрасний будівельний матеріал для тканин. Не поступається риба і кількості корисних мікроелементів та вітамінів.

Питання «яке ж м’ясо корисніше?» не має однозначної відповіді. Кращим рішенням буде поєднувати різні види м’яса з рибою. Але не перевантажуйте організм і кілька разів на тиждень робіть розвантажувальні дні, харчуючись виключно легкою їжею, фруктами і овочами.

Кожен вид м’яса володіє своїми плюсами, тому вибирайте те м’ясо, яке корисне саме вам.

М’ясо для дітей: корисно чи шкідливо

Присутність м’яса в раціоні дітей, на думку більшості медиків, обов’язково. Функціонування і розвиток організму неможливо без білка, амінокислот і колагену – речовин, якими так багате м’ясо. Ряд амінокислот, що містяться в м’ясі, необхідні для правильного розвитку і росту дітей. Якщо ж прийнято рішення не вживати м’ясо, необхідно знайти альтернативні способи надходження в організм тваринного білка. В іншому випадку забезпечено розлад нервової системи, недокрів’я і крихкість м’язової тканини.

Педіатри рекомендують почати введення м’ясного прикорму у вигляді найменш алергенної телятини або яловичини, але обов’язково після досягнення дитиною 1 року. Це пояснюється тим, що період активного формування організму припадає на проміжок з 1 до 2 років.

Зверніть увагу, що м’ясо треба вибирати найбільш дієтичне і нежирне. Краще всього подавати у вареному вигляді. Зауважимо, що добова потреба у м’ясі дітей до трьох років становить 65 р.

Також цікаве:  Нут - калорійність, корисні властивості і протипоказання

Чому вегетаріанці не їдять м’ясо

Існують різні думки про вегетаріанство. Але ось уже понад 10 % світового населення свідомо перейшли на рослинний спосіб життя. І ця цифра має тенденцію до постійного зростання. Чому ж люди відмовляються від м’яса? На це є різного роду причини.

1) Причини морального характеру. Вегетаріанці захищають тварин і закликають не завдавати їм страждань. Піклуючись про тваринний світ, думка про те, що їси бідна тварина, яка піддавалася тортурам і смерті, не може залишити байдужим.

2) Економічні – вегетаріанці переконані, що рослинна їжа дозволить значно заощадити кошти. Ціна на м’ясо, на їхню думку, завищена, і харчуватися їм вигоди не представляє. Але найчастіше підтримання вегетаріанської дієти (купівля спеціальних вегетаріанських продуктів) тягне за собою велику суму витрат.

3) Релігійні переконання (індуїзм, буддизм).

4) Екологічні – вегетаріанці говорять про те, що вирощування тварин негативно позначається на стані навколишнього середовища.

5) Медичні причини – рослинна їжа дозволяє уберегти себе від ряду захворювань. Дослідники довели, що серед вегетаріанців в 5-10 разів рідше зустрічається ішемічна хвороба серця та інфаркт міокарда.

Американські вчені довели, що перехід на здоровий спосіб життя, а саме на низькокалорійну вегетаріанську дієту, повністю регресують атеросклеротичні бляшки в судинах без вживання додаткових лікарських засобів. Вегетаріанці мають гемоглобін на 20 % вище тих, хто не є прихильником рослинного виду харчування. Вегетаріанці, що ведуть спортивний спосіб життя, здатні боротися з раковими клітинами: проста зміна харчування робить кров настільки ворожою по відношенню до раку.

Рослинна їжа містить усі необхідні для людського організму речовини: білки, мінерали, амінокислоти і вітаміни.

Людина, що сидить на вегетаріанській дієті, швидше відновлюється. І вони звертаються до лікарів, як правило, з профілактичною метою, а не з захворюваннями. Вегетаріанство – легкий, приємний і здоровий спосіб життя, щоб бути щасливим.

Людина – цілісна система. І все-таки: бути чи не бути м’яса за обіднім столом? Відповідь буде такою: їжте якісне і правильно приготовлене м’ясо у дозованому вигляді.

Прислухайтеся до свого організму, вибирайте той виду м’яса, який надасть вашому здоров’ю найбільшу користь, і будьте здорові!