М’ясо – корисні властивості і протипоказання

Актуальне питання в теорії харчування: чим корисне м’ясо, які небезпеки він приховує? Яке м’ясо корисніше для здоров’я?

Людина є те, що він їсть, і з цим важко посперечатися.

Адже їжа – єдине джерело будівельного матеріалу для нашого організму.

У цій статті на чаші контрольних ваг м’ясо – що переважить: корисні властивості м’яса або шкідливі?

Чим корисне м’ясо: кому і в яких пропорціях

Людей, які схиляються до «м’ясоїдства» чимало. І це підтверджують вагомі позитивні моменти споживання в їжу м’ясних продуктів.

Кому корисно м’ясо, і в яких дозах його слід вживати?

Асоціація онкологів рекомендує для профілактики виникнення раку будь-якого виду зменшити споживання м’яса до безпечної дози, яка становить не більше 70-80 г м’яса на добу.

Варто зазначити, що споживання м’яса залежить і від діяльності людини.

Кому слід збільшити дозу споживання м’яса до 100-150 г на добу?

• Людям, що випробовують важкі фізичні навантаження

• Дітям і літнім

• Молодим людям в період статевого дозрівання

• Спортсменам

• Вагітним

Людям з важкою фізичною працею м’ясо, через вміст у ньому білків, допоможе відновити втрачені сили. Спортсмени ж впевнені, що набрати м’язову масу без м’ясних продуктів практично неможливо.

Вагітним дівчатам лікарі дають настанови обов’язково включати в раціон м’ясо. Дефіцит вітамінів групи B, якими так багате м’ясо, може призвести до недоліків зору і слуху майбутнього малюка.

Зростаючому організму м’ясо необхідно для повноцінного розвитку мозку, підтримки м’язової маси та стабілізації рівня гемоглобіну.

Літнім людям рекомендовано м’ясо у зв’язку з тим, що з віком функція пам’яті слабшає з-за дефіциту вітаміну B12. Такий вітамін якраз присутня в продуктах тваринного походження. Також м’ясо містить колаген, який покликаний сповільнювати процеси старіння. Лікарі-дієтологи рекомендують їсти дієтичне куряче м’ясо, так як в літньому віці організм ослаблений і не варто перевантажувати його важкою їжею.