М’ясо по-французьки в мультиварці

Як приготувати м’ясо по-французьки з мультиварці? Які є особливості в приготуванні страви з різних сортів м’яса? Які інгредієнти обов’язкові та бажані? Розбираємося в тонкощах страви з французькою історією!

Звідки взагалі взялася назва «м’ясо по-французьки» по відношенню до ситного страви, яке жодним чином не схоже на зразок французької кухні? Виявляється, цей кулінарний шедевр дійсно був запропонований кухарем-французом, причому не яким-небудь, а головним управителем кухні французького короля Людовика XVIII. Блюдо створювалося до приїзду почесного гостя — графа Орлова, фаворита великої імператриці Катерини.

Особливості страви

У класичному рецепті страви, яке при французькому дворі отримало назву «телятина по-Орловскі», використовувалися ніжне м’ясо теляти, картоплю, цибулю та гриби. Все це запікалося з додаванням соусу бешамель, а для утворення рум’яної скоринки засипалась тертим сиром. До речі, саме багато в чому завдяки цьому страви в кулінарії з’явився термін «гратен» або «запечена». Так іменувалася та сама рум’яна кірочка з сиру або панірувальних сухарів, яку подавали почесному гостю разом з блюдом, а поза застіль їли окремо, просто як ласощі.

Сучасний рецепт м’яса по-французьки в мультиварці відрізняється від класичного. Головна відмінність — не стільки в особливостях приготування (страва, безумовно, рекомендується запікати в духовці), а в безлічі його варіацій. Наприклад, можна приготувати м’ясо по-французьки в мультиварці з фаршем, а не з шматочками м’яса. Або покласти замість телятини курку, свинину. Смачні варіації дозволяють цікаво приготувати баранину в мультиварці, запекти її з сиром і молочним соусом. Для швидкості приготування можна обійтися і без соусу бешамель, використавши замість нього сметану, вершки або майонез. М’ясо по-французьки з картоплею в мультиварці виходить дуже ситним. Для цінителів дієтичного меню картоплю можна замінити тонкими кружечками помідор.

Таке безліч рішень для одного, здавалося б, такого простого блюда, послужило причиною його популярності в нашій країні. І в ряді регіонів воно отримало власні назви. Наприклад, у Владивостоці його називають «м’ясо по-капитански», в районі середньої смуги Росії — не інакше, як «Дипломат». Збереглася інтерпретація страви французької кухні. Так в одному з регіонів країни, в Ельзасі, його готують з м’яса, картоплі, крупно нарізаних моркви і цибулі. Але замість сиру останнім шаром кладуть цілі груші.