Насіння льону – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Насіння льону – наскільки вони корисні і можуть нашкодити здоров’ю? Як правильно приймати насіння льону, яка їх калорійність

Льон – трав’яниста, непоказне на вигляд рослина відома людині з незапам’ятних часів. Стебла льону переробляли в волокна і виробляли з них лляну тканину.
Завдяки своїм корисним властивостям насіння льону вживали в їжу ще в Стародавньому Вавилоні. А на Русі з насіння льону робили борошно лляне масло, використовуючи їх в якості харчових добавок і в лікувальних цілях.
При зубному болю, наприклад, наші прабатьки прикладали до щоки мішечок з теплим лляним насінням і біль, як правило, вщухала.
Зацвітає льон в середині літа і цвіте красивим синім кольором. Ближче до осені дозрівають крихітні насіння, які містять в собі безліч різних корисних речовин. Не даремно адже слово «льон» з латини перекладається, як «найбільш корисний».
З точки зору медичної науки користь насіння льону для здоров’я людини важко переоцінити. В них прихована ціла комора різних вітамінів, білків, вуглеводів і жирних кислот, які надають неоціненну лікувальний вплив при багатьох хворобах.

У давнину взагалі вважалося, що з насіння льону можна зробити ліки для профілактики і лікування будь-якого захворювання. Досить сказати, що насіння льону є джерелом селену – речовини, яка захищає імунну систему від негативного впливу вірусів і різних інфекцій.

А наявність в ньому вітаміну F зменшує кількість холестерину в крові і сприяє зниженню артеріального тиску, приносячи неоціненну користь для здоров’я. Ці корисні властивості насіння льону медики широко використовують для лікування атеросклерозу, тромбів, інсультів і інфарктів.

Доведено, що калорійність насіння льону досить висока – 534 ккал. Однак при всій енергетичної цінності, цей рослинний продукт харчування не викликає ожиріння, ні додаткових проблем з вагою.

Навпаки, міститься в насінні льону рослинна клітковина не тільки добре втамовує відчуття голоду, але і активізує роботу кишечника, сприяє своєчасній його очищення і швидкому виведенню з організму шлаків і токсинів.

Що ще містить у своєму складі лляне насіння – корисний для здоров’я продукт?

1. Він містить білок високої біологічної активності, який за своїм складом близький до білка людського організму.

2. Це найбагатший рослинний джерело поліненасичених кислот, які сприяють лікування та профілактики судинних захворювань, нормалізації серцевого ритму.

3. Виявлені в лляному насіння особливі кислоти (Омега-3 і Омега-6), надають захисну дію проти деяких видів раку (раку молочної залози у жінок і раку простати у чоловіків).

4. У представниць прекрасної статі, які приймає подрібнене насіння льону, нехай і висококалорійні, скорочуються майже на половину припливи в період менопаузи.