Виноград – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Виноград: яку користь і шкоду несе він для здоров’я? Унікальність складу винограду, калорійність та можливу шкоду винної ягоди

Мабуть, не існує в світі культури, яка була так корисна для людини, як виноград.

Ця смачна й унікальна культура відома з давніх часів.

Згадки про неї зустрічаються в Біблії.

У ній виноград називається тієї першої ягодою на планеті, якій харчувалися Адам і Єва.

Виноград: склад, калорійність, як застосовують

Виноград можна з повною впевненістю назвати одним із самих приголомшливих дарів природи. Він має надзвичайно багатим складом. Різні ферменти, пектини, вітаміни, цукру, кислоти, клітковина роблять його корисним і необхідним для здоров’я.

У ньому повністю відсутній холестерин, а в 100гр присутні:

• 0,5 гр білків, 10-15гр вуглеводів, 15-18г цукрів, немає жирів, 80,5 гр води, 1,6 гр харчових волокон, 0,5 гр золи, 0,2 гр жирних ненасичених кислот, 15,4 гр моно – і дисахаридів, 0, 3г насичених жирних кислот.

• Вітаміни: А (0,1 гр), В1 (0,05 гр), В2 (0,02 гр), В5 (0,18 гр), В6 (0,7 гр), В9 (4мкг), З (6мкг), Н (4мкг), РР (0,3 мг), Е (0,4 мг).

• Мікроелементи: магній (17мг), кальцій (30мг), натрій (26мг), фосфор (22мг), калій (225мг), хлор (1мг), сірка (7мг).

• Мікроелементи: цинк (0,091 мг), йод (8мкг), залізо (0,6 мг), мідь (80мкг), фтор (12мкг), марганець (0,09 мкг), кобальт (2мкг), молібден (3мкг), кремній (12мкг), алюміній (380мкг).

Калорійність винограду залежить від його сорту. Так, в 100гр присутні:

• 43кКал в білому винограді;

• 65кКакл в кислих сортів;

• 64кКал в червоному сорт;

• 95кКал в кишмише;

• 240кКал в сушеному кишмише.

Дуже помиляються ті, хто стверджує, що виноград здатний викликати збільшення ваги за рахунок калорійності. Він тільки збуджує апетит, а маса тіла збільшується за рахунок спожитого об’єму їжі. Якщо щодня з’їдати не більше 15 ягід, дотримуватися помірності в харчуванні, то повнота точно не загрожує.

З часів глибокої давнини ягоду не тільки їли. З неї готували різноманітні напої, застосовували в боротьбі з багатьма захворюваннями. Зараз виноград застосовується в кулінарії, медицині, косметології, виноробстві.

Використання в кулінарії. Свіжі ягоди застосовуються при приготуванні різних десертів, соків, кондитерських виробів, а кишмиш, ізюм і сабз додаються в кисломолочну та хлібобулочну продукцію.

Насіння йдуть на виробництво жирного масла. Багато жінок з ягід готують варення, сиропи, желе, використовують у випічці, закуски і салати.

Застосування в медицині. Часто лікарями рекомендується вживати плоди і сік винограду при лікуванні багатьох захворювань, оскільки він має сечогінні, протизапальні, протимікробні, потогінні, послабляющими, антисептичними властивостями. З нього виробляється препарат «Натуроза», застосовуваний при значних втратах крові, шоку.

На багатьох південних курортах практикується ампелотерапія (виноградотерапия). У поєднанні з кліматотерапією, вона дає непогані результати в боротьбі з хворобами легень, печінки, шлунка, нирок, неврозами. Використовуються тільки зрілі сорти, що мають тонку шкірку і низьку кислотність, пастеризований або свіжий сік.

В альтернативній медицині культура незамінна при лікуванні шкірних захворювань, кашлю, кровотечі, для відновлення сил.

Використання в косметології. Витяжки з ягід і сік використовуються як ефективне тонізуючий засіб у масках і кремах. Вони роблять шкіру більш еластичною, м’якою, надають свіжість.

Використання у виноробстві. Ягоди є сировиною при виробництві різних сортів вина. Цей напій завжди вважався благородним, а його корисні властивості були відомі із прадавніх часів.