Піца в домашніх умовах в духовці – рецепти приготування

Піца — італійська страва у вигляді відкритої круглої коржі з томатами і розплавленим сиром. Це одне з найпопулярніших страв у світі.

В історії збереглися відомості, що ще в Стародавньому Римі та Стародавній Греції існував якийсь прообраз піци. На великі плоскі шматки хліба викладалися деякі страви, і таким чином подавалися на стіл. А коли в Європі з’явилися помідори, то в 1522 році в Неаполі з’явилася і перша піца. Її готували для себе селяни. У ХІІ столітті з’явилися навіть спеціальні люди, які готували цю страву, називалися вони піццайоло.

Дуже швидко страва стала набирати популярність і в середовищі знаті. Так, найпопулярніша у світі піца «Маргарита» названа в честь королеви Маргарити Савойської.

pizza

Надалі її стали готувати по всій Європі, а в XIX столітті вона потрапила в Америку. Полюбилася і там. Тоді ж з’явилася така послуга, як замовлення піци додому, і це ще більше додало їй популярності.

В даний час, це коли-то селянське блюдо, готують і люблять по всьому світу. Існує просто величезна кількість закладів громадського харчування, де спеціально готують піцу.

Коли в 90-ті роки я вперше потрапила в Китай, моїм улюбленим рестораном був Pizza Hut. У нас в Росії мережа цих ресторанів була тільки в Москві. Але так як по роботі мені доводилося частіше бувати в Китаї, і завсідником я була у них.

Піцу там подавали на вибір будь-яку, а саме цікаве, що вона розрізнялася по товщині. Була тонка і товста. І коли робили там замовлення, потрібно було вибрати, не тільки з якою начинкою ми б хотіли її поїсти, але ще і вибрати товщину. Тоді це було в дивину.

Вже пізніше і в нашому місті з’явилися ресторани, де готували це популярне блюдо. Але ми тоді вже активно стали її готувати вдома. Робили її з великою кількістю різних начинок — гриби, яйця, солоні огірки, сир, помідори. Тому вдома всі називали її піца по-російськи.

Велике значення для приготування смачної піци тісто має. Класичне тісто робиться з борошна, спеціальної закваски, оливкової олії, солі та води. Тісту дають можливість настоятися, потім розкачують його тонким шаром, приблизно 0,5 см. товщиною. Після чого змащують томатною пастою, викладають будь-яку начинку, і випікають у спеціальній печі.

Саме з тіста я і пропоную почати наше приготування. На мій погляд секрет смачної піци криється не в начинці, а в тесті. На сьогоднішній день існує кілька різних варіантів приготування тіста. Давайте розглянемо основні з них.