Пиріг зі шпинатом і сиром з листкового тіста – грецький пиріг Спанакопіта

Спанакопіта — це грецький пиріг з тіста філо, з начинкою з шпинату і сиру фета. Дуже смачний і оригінальний у виконанні.

Готується такий пиріг не дуже складно, особливо якщо Ви використовуєте для його приготування готове листкове тісто. В оригіналі готують такий пиріг із тісто філо. Більш докладно про це тесті, і про те, що це за тісто і де його купити, Ви можете прочитати тут. Але якщо не захочете шукати філо, то з листкового тіста пиріг теж вийде на славу. Ми сьогодні будемо робити — з листкового бездріжджового тіста.

Якщо Ви ніколи не пробували випічку зі шпинатом, то обов’язково спробуйте. Це не тільки смачно, але ще й корисно!

pirog

Останнім часом в Росії стали дуже популярні страви зі шпинату, і не випадково. У перерахунку на вагу шпинат належить до числа овочів, багатих поживними речовинами. Він містить залізо, кальцій, магній, вітаміни А, С і Е. Свіжий (не варений) шпинат особливо багатий антиоксидантами. Це один з основних харчових джерел фолієвої кислоти— вітаміну B9, який був вперше виділений вченими саме з листя шпинату.

До того ж шпинат дуже швидко росте на наших російських дачних грядках. Його можна встигнути зібрати за літо 3-4 врожаю. В цьому році я запаслася шпинатом, як могла. Він хороший і в замороженому вигляді. В замороженому вигляді його можна використовувати для начинки в пироги, для приготування супу-пюре, різних соусів.

Сьогодні з таким шпинатом, з запасів, ми і будемо готувати грецький пиріг «Спанакопіта». А шпинат можна купити і в магазині. Він зараз досить часто продається в супермаркетах.