Яблучний пиріг з антоновкой. Покроковий рецепт дуже смачного і простого торта з фотографіями

Яблучні пироги — одні з найпоширеніших різновидів пирогів. Яких тільки не печуть яблучних пирогів. Це і різноманітні шарлотки, штруделі, відкриті, закриті, заливні пироги.

Яблучні пироги печуться з різного тіста. Можна використовувати і дріжджове, і пісочне, листкове, і витяжний тісто. Завжди яблучні пироги вдаються на славу, хоч яке тісто візьми.

У середні століття яблучні пироги на Русі пекли по осені, коли збирали великі врожаї яблук. А зараз, коли яблука продаються цілий рік, печуть пироги з яблучною начинкою ,теж – круглий рік.

У нашій родині бабуся завжди пекла дивно смачний яблучний пиріг з антоновкой. Коли я була маленькою, і до чаю подавався такий пиріг, мені він завжди здавався якимось чарівним, казковим. Він був незвичайним зовнішнім виглядом, і дуже смачним.

Коли я підросла, я стала печі такий пиріг сама. Бабуся навчила мене всім хитрощам його приготування. Виявилося, що зробити і спекти такий пиріг надзвичайно легко. Хоча, звичайно, уваги до себе вимагає від самого початку приготування до самого кінця. Навіть у той час, коли він буде в духовці, забувати про неї не можна.

Вже зараз, коли багато років я вже сама готую такий пиріг, пелена якогось чаклунства давно спала. Але донині яблучний пиріг з антоновкой дуже люблять у нашій родині. А коли я печу такий пиріг до приходу гостей, гості також завжди залишаються задоволені. Я написала вже не один листочок з рецептом для своїх подруг. І можу сказати з упевненістю — обов’язково спробуйте спекти яблучний пиріг з антоновкой, і Ви будете здивовані його смаком і легкістю приготування.

yablochnyj_pirog

У цього яблучного пирога є тільки один недолік — він ніколи не залишається на потім. Його з’їдають відразу ж, через 20 хвилин після подачі на стіл, його вже, як правило, не залишається. І я завжди жартую з цього приводу: «Ось, півгодини робила, годину пекла, а з’їли в одну мить» Але це напевно і є найвища похвала будь-якій страві, коли все з’їдається і хочеться ще.

Це все одно, коли приїхавши в якусь іншу країну, або в якесь інше місце і побувши там якийсь час, приходить час, коли треба їхати. І ти сідаєш в машину, чи автобус, їдеш на вокзал або в аеропорт, і ловиш себе на думці, що хочеш вже повернутися назад, сюди ж. Це дивне почуття, ти ще не виїхав, а вже хочеш повернутися.

Також і з цим яблучним пирогом. Моя внучка завжди питає, коли їсть його: «Бабуся, а коли ти ще зробиш такий пиріг?» А син, заздалегідь знаючи, що пирога вже не залишилося, запитує: » А що, пиріг-то вже весь з’їли?» Тим самим спонукаючи мене знову і знову готувати цей пиріг.

Сьогодні будемо робити разом з Вами. Я докладно розповім, як зробити яблучний пиріг смачним, і поділюся деякими секретами.