Прості і смачні гарніри на кожен день. Рис з овочами – покроковий рецепт з фото

Гарнір — це невід’ємна частина будь-якого основного блюда. Використовується гарнір — для додання страві додаткового або контрастного смаку, а також в якості прикраси основного блюда.

Слово «гарнір» походить від французького дієслова garnir — «постачати, прикрашати, обкладати». У російській мові також використовується дієслово гарнірувати, що використовується в основному в куховарських книгах, і означає — «прикрашати гарніром». Втім, у слова гарнір є і застаріле значення, яке збігається зі значеннями французького дієслова garnir — «обробляти, забезпечувати всім потрібним, прикрашати».

Гарніри робляться з різноманітних круп, макаронних виробів, овочевих і бобових культур, з морепродуктів. Іноді гарніри бувають і складні, вони можуть включати в себе різні компоненти перерахованих вище продуктів.

Сьогодні ми будемо готувати дуже смачний гарнір з рису з овочами. Робиться такий гарнір за таким принципом, за яким готується узбецький плов. Тільки він готується без м’яса.

ris-s-ovoshhami

Такий гарнір можна подавати, як до м’яса, птиці, так і до риби. Можна їсти такий гарнір і як самостійне блюдо. Наприклад вегетаріанці з задоволенням їдять рис, приготовлений таким способом. Він не тільки смачний, але і дуже ситний і поживний. Мій син так і називає його -вегетаріанський плов.

А якщо дотримуватися деяких нюансів і кулінарних хитрощів, то рис вийде розсипчастим, не буде склеюватися, і разом з тим не буде викладатися на тарілку грудкою. І вже, звичайно , рис, приготовлений таким способом, зовсім не буде схожий на рисову кашу.