Прості і смачні рецепти. Смажена риба на пательні. Покроковий рецепт приготування з фото

У нашій сім’ї всі люблять рибу. І якщо є вибір, що краще приготувати, м’ясо або рибу, завжди відповідь одна — рибу. Дуже любимо ми свіжу рибу, запечену в духовці, смажену під маринадом і просто смажену на сковорідці.

Коли рибалки продають свій свіжий улов на нашому невеличкому ринку, пройти повз буває практично неможливо. Тут і щуки, і мині, і м’язи, і дуже смачні судаки з білим м’ясом. А запах який… Річковий, густий. Біля річки свій запах, коли сидиш на березі, завжди відчуваєш його. І запах свіжої риби, як нагадування цієї свіжості, тиші, західного Сонця.

Мій кум — мисливець і рибалка, добре знає наше особливе ставлення до риби. І досить часто балує нас своїм уловом. То слабосоленим харіусом пригостить, свіжих судачків завезе прямо з річки. А в зимову рибалку привозить нам яскравих красивих окунців.

zharenaya_ryba

Він же навчив мене, як чистити цю красиву, але таку колючу рибку. Такий спосіб чищення мені припав до душі, так як почистити рибу можна швидко, не укалываясь гострими плавниками. Я звичайно ж поділюся цим способом і з Вами.

А найголовніше, кум розповів, як можна смачно окунців підсмажити на звичайній сковорідці. І це порадувало нас ще більше. Особливо мого чоловіка.

Справа в тому, що ми дуже любимо бувати в Стамбулі. Гуляти по Босфору, по його вузьких вуличках в старому місті. Їздити на трамваї, так просто сидіти і пити чай з східними солодощами в маленьких кафешках. З усього світу можна зустріти людей у цьому старовинному місті. Місто яскравий, цікавий, багатолюдний, просочений ароматами багатющої історії.

А яка там смачна їжа! Місцеві кухарі — просто чарівники. Готують вони божественно смачно. Бували ми там в свій час досить часто, і з’явилися у нас улюблені кафе, з не менш улюбленими стравами.

Але іноді ми просто купували маленьку смажену рибку на вулицях Стамбула. Ближче до вечора на вулицях з’являлися торговці з візками, на яких розташовувалися великі плоскі сковороди, якщо їх можна так назвати. На цих сковородах тут же при тобі смажили вже очищену рибу, називають цю маленьку рибку hamsi. Вже готову — викладають тобі в контейнер. В окремий контейнер накладають цибулю, нарізану півкільцями, порізані помідори. Загортають все в папір, додаючи туди ж смачний турецький батон. І коштує це задоволення всього один долар.

zharenaya_ryba

Сідаєш з таким пакетом кудись на лавку під дерево, і з величезною насолодою з’їдаєш все до самого останнього круглешка лука. І таке відчуваєш задоволення від цього.

Все це я пишу не випадково. Рибка, яку привозить нам в подарунок мій кум, і яку він навчив мене готувати, дуже нагадує ту -стамбульську. Саме це особливо радує мого чоловіка. Завжди після обіду або вечері з такою рибою, він каже: «Ну ось, вважай, що в Стамбулі побували!» І ми неодмінно дзвонимо нашому рибаку, дякуємо йому, і говоримо, що разом зі смачною їжею, він подарував нам ще й масу позитивних емоцій.

Я сподіваюся, що приготувавши рибку за цим рецептом, і Ви не залишитеся до неї байдужими.