Класичний рецепт оселедця під шубою з описом послідовності шарів

Рецептом відомого всім салату «Оселедець під шубою» зараз нікого не здивуєш. Практично всі уміють його готувати, і практично всі люблять його їсти. Важко уявити собі Новорічний стіл без цього салату. Вже без малого 100 років, як на наших столах не перекладається це смачне блюдо. І не тільки на Новий Рік ми їмо оселедець під шубою, готують її і на інші свята, хоча і не тільки… У кожній їдальні, кафе і ресторані можна замовити цей салат в будь-який будній день. Та й вдома немає-ні, та й попросять приготувати його просто так, без приводу.

Мало хто знає, що придумав цей салат, і дав йому назву, купець Анастас Богомілів, який мав у Москві багато ресторанів і закусочних. Назвав він його «Шовінізму і Занепаду — Бойкот і Анафема», або просто «Ш. У. Б. А.» Час було важке, революційне. Народ любив випити у шинку, та поговорити про долю Батьківщини. А так як не завжди всі сходилися на думці, то випивши зайвого, могли і на кулаках відстоювати свою точку зору. Тоді і був придуманий салат, щоб не напивалися сильно. Салат був не тільки поживним і смачним, але і простим, і швидко прижився в народі. До того ж червоний колір останнього шару у багатьох викликав асоціації з червоним прапором, і це тільки додавало йому популярності в ті роки.

Приготували його вперше під Новий 1919 Рік, мабуть, звідти і пішла традиція — готувати оселедець під шубою для Новорічного столу.

Швидше за все, на сьогоднішній день — це один з найпопулярніших салатів. І я довго не наважувалася писати на цю тему статтю. Ну кому цікавий рецепт, який всім вже добре відомий? А тут на днях робила цей салат на День народження дочки. І гості, знаючи, що у мене з’явився кулінарний блог, переконали мене поділитися своїм рецептом. Сказали, що салати різні люди виходять з різними смаками, і мій салат — завжди виходить смачним. Тому рецептом треба поділитися.

seledka-pod-shuboj

В принципі поділитися є чим, в приготуванні цього салату є деякі тонкощі і нюанси, дотримуючись яких, можна зробити його дуже і дуже смачним. Тому про тонкощі і буду розповідати, ну і звичайно ж з повним описом його приготування.