Рецепт шаурми в домашніх умовах покроково

Шаурма або шаверма популярне східне блюдо арабського походження. Робиться з лаваша, або хліба піта, з м’ясом, овочами та соусом.

М’ясо смажиться на вертикальному крутиться грилі, потім зрізається довгим гострим ножем. За необхідності ріжеться на дрібні шматочки. Потім складається на лаваш, зверху додаються нарізані овочі і соус. Потім все це загортається, і таким чином виходить смачне блюдо, у якого на сьогоднішній день є величезна армія шанувальників у всьому світі.

Важко собі уявити, що ще років 20 тому страва з такою назвою навряд чи хтось знав. Моя близька подруга, яка живе в Москві, була заміжня за громадянином Єгипту. Він працював в арабському ресторані, і ми їздили туди спеціально, щоб поїсти шаурму. Це просте блюдо було тоді в дивину.

gril

І хто ж міг подумати, що за ці роки м’ясо з овочами, загорнуте в лаваш, набере таку популярність. Напевно в даний час не знайти жодного міста у світі, де б не готували шаурму.

Мало того, її активно стали готувати в домашніх умовах. Раз чую від друзів та знайомих: «Вчора шаурму готували. Та так смачно вийшло?» А вже один цей факт може вказувати на те, що страва полюбилося багатьом і багатьом.

Швидше за все популярної шаурма стала не тільки від того, що вона екзотична і смачна. Велика перевага цієї страви в тому, що його дуже легко і швидко готувати. Купити лаваш не складає в даний час ніякої праці, овочі продаються цілий рік, а м’ясо використовується абсолютно будь — це і яловичина і баранина, і м’ясо птиці, і навіть ковбасні вироби. Це вже такий адаптований до наших умов варіант, такий же, як і додавання в це східне блюдо свинини.

Хочу поділитися рецептом шаурми з тими, хто ще не вміє готувати її. Чи вміє, але готує її по-своєму. За таким рецептом ми готували її, коли жили в Середній Азії. Блюдо прижилося й полюбилося в нашому домі.

shaurma

Для її приготування ми самі пекли тонкі коржі — лаваші. Так як в той час в Узбекистані у продажу їх не було. Тому даю рецепт приготування і лаваша і начинки. До речі, назва шаурма ми тоді не використовували. А називали просто «Лаваш з м’ясом» або «Лаваш з овочами»… Те, що було начинкою, так і називали — лаваш з тим-то!