Рецепти на кожен день і на свята

Мировые рецепты Рецепти на кожен день і на свята зараз є у кожної господині. І знайти нові не складає ніяких труднощів. Найголовніше було б бажання.

Достаток рецептів просто рясніє. Ввів запит в пошукову рядок, і відразу тобі висвічується безліч різних варіантів. Вибирай будь-яку!

Я хочу поділитися з Вами своїми рецептами, які збирала ще з дитинства. Пам’ятаєте, раніше у всіх напевно була заповітна тетрадочка з рецептами улюблених страв.

І ми ділилися секретами з подругами, запитували у бабусі -як у неї виходять такі смачні млинці та вареники. Готували, пробували, щось виходило, щось ні…

манты

Коли я була маленькою, ми жили в Узбекистані, час тоді був важкий, продукти доводилося «діставати», отримувати за талонами. Тоді і вчилися робити саморобну ковбасу, сир, халву. Дістати хороші рецепти часом буває нелегко.

Його зберігали, особливо не разбалтавали. Навіть якщо випросиш у кого-небудь заповітний папірець із записом, починаєш готувати, а виходить все одно не так, як пробував у господині . І говорили, що рецепт спеціально давався не зовсім точний, тому що, нібито, якщо даси його, потім може в тебе самого теж не виходити. Як-би ти віддав разом з рецептом і свої здібності.

Уявляєте, і ці забобони жили ще в 80-е роки…. Незважаючи на них, тетрадочка швидко наповнювалася, майже кожен день додавалися нові рецепти. Сусіди, приготувавши що-небудь за новим рецептом, неодмінно несли спробувати. А на свята у всіх столи ломилися від смачної їжі.

Узбекистан дав мені величезний досвід в приготуванні страв. Там всі вміють смачно готувати. Навіть було б вірніше сказати: «Там не вміють готувати несмачно!!!» Причому однаково смачно готують і чоловіки, і жінки. Хоча існувало таке повір’я, що коли чоловік береться за справу, у нього все одно виходить смачніше.

Саме тому на найбільші свята саме чоловік готував плов. І повірте мені, це було щось! Вже тільки за одним цим, просто поїсти узбецького плову, варто було поїхати в Узбекистан.

еда

Як-то цілий місяць я прожила в Індії. У них дуже своєрідна їжа дуже гостра, буває деколи навіть в рот її взяти неможливо. Це щоб не заразитися різними хворобами. Ми намагалися спеціально шукати кухню з європейською кухнею. Тому що в звичайному індійському кафе, ти міг прийти голодним, так і піти голодним.

Але що я відкрила для себе в Індії, це спеції. Саме вони задають смакову гаму страви. Про спеції я напишу детальніше.

блюда китайской кухни

По роботі мені часто доводилося бувати в Китаї. І це теж була для мене абсолютно невідома Планета смаків, сполучень продуктів і використання тих же спецій. Так як у мене був вже великий досвід збирання всіляких рецептів, я завела окрему зошити , куди записувала рецепти з Китаю. І хоча в нашому будинку вони особливо не прижилися, але якісь секрети та нюанси я перенесла в свою повсякденну готування.

турецкая пицца

Туреччина! Це теж окрема тема. Багато бували в Туреччині на відпочинку, і відпочивали в готелях, де все включено. Напевно кожен привозив з собою не тільки яскраві враження про море, сонце, але і ще пару-трійку зайвих кілограмів.

А чому? Та тому що не є там НЕМОЖЛИВО! Там неможливо їсти мало, тому що якщо навіть ти візьмеш спробувати всього по одній ложечці, з-за столу вже вийти важко. А якщо ще збігати за тим, що особливо сподобалося, та за десертом… Все, викликайте візок, і везіть мене до ліжка.

У Туреччині мені теж пощастило їсти не тільки їжу в готелях, але також і домашню їжу. І звичайно ж, я не забувала попросити рецепти, де це можливо. У них всі рецепти на кожен день, як на свято. Настільки все смачно. І що Ви думаєте, не тільки відмінне вміння готувати, але і спеції знову грали важливу роль.

накрытый стол

Європейську кухню я вивчала самостійно. Тут я відкрила для себе соуси. Виявляється в європейській кухні їх так багато. Я навіть собі уявити не могла. Найбільше потрясіння для мене був соус Песто. Якби хтось сказав мені раніше,що їсти з цим соусом макарони навіть смачніше, ніж з м’ясом — я б не повірила.

Цілий рік я готувала страви європейської кухні, моя сім’я була в захваті, особливо чоловік. Кожен день нове блюдо — практично як у ресторані. У чоловіка сестра живе у Франції, і коли вона приїжджає в гості одна, або з своєї нової французької ріднею, я часто запрошую їх на обід або вечерю.

А вони в знак подяки запрошують нас в ресторан. І кожен раз всі говорять хором : «Ні, завтра вечеряємо у Вас (і додають скромно — якщо можна)». Звичайно ж можна, мені така похвала, навіть дуже приємна!

У мене є досвід приготування їжі для великої кількості людей в похідних умовах. Вже кілька років мене запрошують в якості кухаря на сплави. І мій рекорд — приготування їжі на команду з 56 чоловік. Кожен день — сніданок, обід і вечерю. Я одна, без помічників.

І хоча готуєш з тушонкою, вогонь не завжди просто відрегулювати, то він ледве горить(якщо дрова сирі), то палахкотить щосили. Але результат завжди один — з’їдається все без залишку. І завжди так приємно, коли на галявині чути тільки стукіт ложок про чашки, ніяких розмов.

Люди насолоджуються їжею! А скільки потім слів подяки! І це не прості слова, я бачу очі людей -і вдячність в них!

Це Все я написала не просто так. Як раз зараз хочу підвести підсумок. Всі роками накопичені знання я постаралася не розгубити. Я навчилася адаптувати їх до нашого повсякденного харчування. Тобто вийшов якийсь своєрідний мікс, який дає дуже позитивний результат.

У своєму блозі я поділюсь з Вами своїми улюбленими рецептами на кожен день і на свята, і звичайно ж на кожен день. І обіцяю, нічого приховувати не буду. Коли я готую що-небудь новеньке, завжди питаю: «Вам було смачно?» Так от, нехай буде смачно всім!