Родзинки – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Самий солодкий сухофрукт – ізюм: у чому його користь і шкоду? Життєві спостереження і наукові факти про користь і шкоду родзинок для організму

Всім відомий, але оповите міфами, солодкий сушений виноград – ізюм.

Він прийшов до нас з країн Близького і Середнього Сходу, де і донині користується популярністю в кулінарії.

Так і в Росії родзинки займає лідируючу позицію серед сухофруктів, з огляду на збереження в ньому практично всіх корисних мікроелементів свіжого винограду і надзвичайно приємного смаку. Але не перебільшена користь родзинок для організму людини?

Варто дізнатися більше про це сухофрукті і про його корисні властивості, щоб відповісти на це питання.

Склад, різновиди і калорійність родзинок

Багато корисні властивості родзинки укладає в собі, завдяки своєму унікальному складу. Він надзвичайно багатий на мікроелементи, такі як бор, залізо, магній, фосфор, кальцій і калій, адже в цьому солодкому ласощах збереглися до 100% корисних речовин свіжого винограду.

Також в ізюмі міститься близько 80% вітамінів, якими багатий виноград, в основному це вітаміни групи B – B5, B2 і B1, й вітамін PP. Також до його складу входять клітковина, зола, вода і кислоти, такі як олеаноловая і винна.

Цей сухофрукт містить велику кількість цукрів, близько 85%, що, безсумнівно, позначається на його калорійності. Калорійність родзинок досить висока, на 100 грамів цього продукту припадає аж 264 ккал, тому вживати у великих кількостях не рекомендується, інакше шкоди родзинок буде більше, ніж її користь. Білків в 100 грамах цього сухофрукта – 2,9 г, жирів – 0,6 гр, а вуглеводів 66,0 гр.

Існує 4 різновиди родзинок, які виготовляються з різних сортів винограду, червоного або білого кольору:

1. Світлий (світло-коричневий, золотистий) – ізюм середнього розміру, що виготовляється з білих і солодких зелених сортів винограду, торгова назва такого родзинок – «сабз», а в кулінарії частіше його називають кишмиш.

2. Жовтий – такий родзинки виготовляється з білого винограду з однією великою кісточкою, сам родзинки середнього розміру.

3. Коричневий (бурштиновий) – цей вид родзинок найбільший і м’ясистий, зазвичай містить кілька кісточок. В основному його виготовляють з сорту винограду, який називається «Дамські пальчики».

4. Чорний (темний, трохи з бордовим відтінком) – родзинки, який виготовляється із сортів винограду червоного кольору без кісточок. Буває як сухуватим і несолодким, так і дуже солодким. У сфері торгівлі має назву «бидана» або «шигани». Користь родзинок саме темного кольору незаперечна, адже при його виготовленні виноград в меншій мірі піддається хімічній обробці. До його складу входить більша кількість мікроелементів і вітамінів, ніж у світлих типах, а також в ньому міститься велика кількість антиоксидантів, які позитивно впливають на імунітет.

Незалежно від різновиду родзинок, краще вибирати ягоди з хвостиком, так як такої родзинки не проходить механічну обробку, а значить, краще зберігає форму і залишається більш соковитим і насиченим різними вітамінами і мікроелементами.

Кожна різновид корисна по-своєму, і в чому ж полягає користь родзинок для здоров’я людини, розглянути окремо.