Шурпа з баранини по-узбецьки в домашніх умовах – 3 класичних покрокових рецепта

Шурпа — це дуже популярне в Узбекистані блюдо. Готують її як вдома, так і у всіх кафе і ресторанах, хоч у великих, хоч у самих маленьких. І скрізь вона не просто смачна, а дуже смачна! І не випадково на всіх великих урочистостях, наприклад весіллях, завжди першим блюдом подається цей густий, насичений суп.

Шурпу люблять за те, що готується вона досить просто, а виходить настільки смачною, що хочеться готувати і їсти якомога частіше. Суп цей такий поживний і ситний, що з’ївши за обідом тільки його, друге їсти вже не захочеться. Тому сміливо можна сказати, що він замінює і перше, і друге.

Коли ми жили в Узбекистані, то готували його не тільки в якості обіду, але і в якості лікувального засобу. Так, так, не дивуйтеся! Як тільки хто-то в будинку починав покашливать, тут же йшли на базар за бараниною, всі інші інгредієнти завжди були в наявності. І варили шурпу. Вона не лише усуває легке нездужання, але незмінно додавала сил і гарного настрою.

shurpa

Шурпу ми варили в основному в двох варіантах — з бараниною і овочами, і з бараниною, овочами і горохом нут. Іноді баранина була нам недоступна, і тоді варили з яловичини. Загалом можна готувати і з неї, але, звичайно, вона не зрівняється з цією ж стравою, приготованою з баранини.

Саме баранина дає шурпі неповторний смак і аромат, які складно описати словами. Але я сьогодні дам Вам обидва рецепта, і ще один рецепт — варіація на перших два. А Ви приготувавши хоча б по одному з них, самі зрозумієте про що я кажу.