Сметана – калорійність, корисні властивості і протипоказання

Сметана: калорійність, користь і шкоду. Використання корисних властивостей сметани в кулінарії, медицині і косметології

Сметана – найпопулярніший молочний продукт, який давним-давно зайняв одне з найважливіших місць на столі майже кожної людини в нашій країні.

Даний продукт виробляється з вершків, які потім готуються кисломолочним бродінням.

Сметану у нас люблять за її приємний смак, величезна кількість корисних властивостей і універсальне застосування, так як її можна використовувати як в кулінарії, так і в народній медицині і косметології.

Сметана: склад, як застосовують усередину і зовнішньо

Кожна господиня знає знає, як вдома зробити сметану. Процес цей досить простий, все, що потрібно для цього, це зняти вершки з відстояного цільного молока і залишити в холодильнику на кілька діб. Як варіант, можна пропустити незбиране молоко через сепаратор, які може знежирити його, відокремити вершки і вичистити молоко від зайвої бруду і сміття.

Молочнокислі стрептококи, які містяться у вершках, передають сметані потрібну кислотність, смак і аромат.

Сметана з прилавків магазинів, яка готується на молочних фабриках із спеціальної закваски і пастеризованого молока, не завжди є корисною. Справа в тому, що недобросовісні виробники застосовують замість вершків рослинні жири, різні стабілізатори, добавки і так далі.

Як визначити свіжий і якісний продукт? Він повинен складатися з однорідної консистенції, мати достатню густину і жирності при відсутності будь-яких крупиць і мати кілька кислуватий присмак. Густота сметани підвищується паралельно з жирністю, так повинно бути в натуральному продукті. Якщо ж один з показників високий, а другий занижений, це означає, що сметана буквально «напхана» різними хімічними добавками.

Щоб отримати класичний смак і вигляд, потрібно використовувати виключно натуральні жирні вершки. Сметана, яка була проведена якимось іншим методом, не тільки не принесе жодної користі організму, але і може зашкодити йому.

Також при зберіганні продукту в обов’язковому порядку повинен бути дотриманий необхідний температурний рівень, оскільки в іншому випадку у нього може початися процес окислення молочних жирів, що згодом призведе до розмноження шкідливих мікроорганізмів.

Якісна натуральна сметана прекрасно засвоюється організмом і не обтяжує шлунок, також вона здатна поліпшити апетит і стимулювати травлення їжі. У ній міститься величезна кількість різних корисних вітамінів і мікроелементів, таких як, наприклад, вітаміни A, C, E, B, PP, органічні кислоти.

Також сметана багата на:

  • кальцій;
  • калій;
  • натрій;
  • фосфор;
  • летіцін та інші мікро – і макроелементи. Також в сметані присутня достатня кількість вуглеводів, кислот, тваринних білків і цукру.