Солянка м’ясна збірна класична. Покроковий рецепт з фото.

Як правильно солянка або селянка? І по сей день не існує єдиної думки, що від чого сталося, солянка від селянки, або навпаки. Також як і не існує думки — одне і те ж блюдо, або вони різні. Одні кажуть, що солянкою суп називається тому, що там використовуються солоні огірки, або солоні гриби, або солона риба. А інші кажуть, що суп називається селянкою, тому що спочатку це була селянська, сільська їжа.

Але зате достеменно відомо, що солянка є споконвічно російським блюдом. Згадка про солянці, як про страву російської кухні, відноситься ще до 1547 році. Відомо також, що солянки готували м’ясні, рибні і грибні.

Цікавий і той факт, що селянки в старі часи готувалися не як супи, а подавалися в якості гарячої закуски з квашеної чи свіжої капусти, яка готувалася і з м’ясом, і з дичиною, і з рибою. Куди також додавали солоні огірки, гриби.

Зараз назву «селянка» взагалі не використовується в російській кухні. Зате солянка є найулюбленішим супом у багатьох сім’ях. І зовсім не даремно. Солянка готується на крутому м’ясному, рибному або грибному бульйоні. Як правило в складі м’ясних і рибних солянок використовується дуже багато м’яса. Суп виходить настільки густим, що іноді навіть язик не повертається назвати його «супом».

Особливістю є і те, що цей суп готується досить гострим. Зараз рецепт солянки звичайно ж змінився. Спочатку з появою помідорів на Русі, в неї почали додавати помідори або томатну пасту. Потім стали додавати каперси, корнішони, маслини, оливки, лимон.

solyanka

Рецепт доводили до досконалості, можна сказати, століттями. І в даний час існує дуже велика кількість рецептів і варіацій приготування солянки. Тим краще, адже куди б ти не прийшов, скрізь можна сміливо їсти солянку, хоч кожен день — скрізь це буде нове блюдо!

У кожної господині неодмінно є свій улюблений рецепт приготування солянки, або, як правило, основа приготування. Тому що якщо є основа, на ній можна створювати все, що завгодно.

Основа продуктів для м’ясної солянки — обсмажене відварне м’ясо різних сортів, копченості, ковбасні вироби, солоні або мариновані огірки, пряні трави і перець.

Основа продуктів для рибної солянки — риба різних сортів, свіжа, в’ялена, солона. Особливо цінуються солянки з червоною рибою, з осетриною.

Основа продуктів для грибної солянки — гриби, солоні, мариновані. Особливо цінувалися рижики, грузді. У відомих рецепти деяких м’ясних солянок неодмінно повинні були бути солоні грузді.

Сьогодні ми з Вами будемо готувати м’ясну солянку.

produkty