Тісто на млинці на молоці або воді, рецепт з дірочками

Млинці — улюблене блюдо дітей і дорослих. Традиційно його готують на масляну, щоб як слід відсвяткувати закінчення зими і налаштуватися на майбутню посаду. Втім, дуже часто подають млинці і просто без приводу, адже вони ситні й смачні. Цікаво, що дане блюдо можна зустріти як в домашній кухні, так і в дуже вишуканих ресторанах.

Запорука успіху цього частування — правильно приготоване тісто на млинці. Незважаючи на те що більшість господинь готує його на око, все одно існують загальноприйняті критерії та пропорції, які допоможуть вам розібратися з процесом готування.

Трохи про масниці

Млинці — тонке борошняний виріб з рідкого тіста на основі борошна і будь-якої рідини. Практично в кожній культурі готують свій варіант цієї страви, однак найбільш цінують його в російській кухні, адже тут млинці з’явилися в найдавніші часи. Недарма в нашій країні є цілий свято — масляна, який тісно пов’язаний саме з цими прекрасним кулінарним виробам.

Деякі знають, що на протязі всієї масляного тижня є різні приводи, щоб поїсти млинці. Так, у понеділок їх їдять за упокій, у вівторок млинцями свати пригощають майбутніх наречених, в середу їх теща готує для свого зятя, в четвер з цим частуванням ходять з одних осіб до інших, ну, а в п’ятницю млинці випікають заміжні дівчата для своїх мам і чоловіків.

До речі, в інших країнах також є аналоги нашої масниці. Наприклад, британці дуже люблять святкувати жирний вівторок напередодні Великого посту. В цей день вони дотримуються абсолютно божевільної традиції: влаштовують жіночий забіг, під час якого жінки несуть в руках гарячі сковороди з млинцями і підкидають свої кулінарні витвори на бігу.