Тонкі млинці з дірочками на молоці – покроковий рецепт з фото

Скажіть будь ласка: «Ну хто з Вас не любить млинці?» Напевно негативної відповіді не почуєш ні від кого. І це не випадково. Млинці споконвіку мають особливе значення. Випікати на Русі їх стали ще з часів язичництва. Тоді вважали, що млинець є жертовним хлібом. Випікали млинці з суміші пшеничного і гречаного борошна з використанням закваски, яка трималася в найсуворішому секреті.

Млинці вважалися хлібом, який поєднує два світи — світ живих і світ мертвих. Прийнято було першими спеченими пригощати млинцями жебраків, і просити їх, щоб вони поминали тих, хто вже покинув цей світ.

Згодом млинці стали символізувати прихід весни, їх стали уособлювати з Сонцем. Саме тому під час Масниці намагалися піч побільше млинців, щоб залучати в свій дім достаток, успіх і благополуччя. Цей звичай прижився і святкується й донині.

bliny

Але навіть і не в свята млинці завжди є бажаними на будь-якому російському столі. Люблять їх і з маслом, і зі сметаною, з медом, з варенням, і з різними начинками. Але на жаль млинці виходять не у всіх, що чимало засмучує господинь. Адже всім хочеться нагодувати своїх улюблених тоненькими, ажурними, рум’яними млинцями. А виходять деколи товстенькі, на зразок великих оладків, коржі. А то і зовсім завередував, і зовсім не хочуть повертатися. Всі виходять «комом».

Давайте зробимо разом з Вами тоненькі, смачні млинці. А з чим Ви їх будете їсти, вирішите самі.