Варення з абрикосів з ядерцями на зиму рецепт з фото

Смачне варення з абрикосів з ядерцями, покроковий рецепт з фотографіями

З даної кількості продуктів у нас буде 6 х 0,750 літрових банки, і 1 півлітрова.

Нам знадобиться:

  • абрикоси — 4 кг
  • цукор — 3,5 кг
  • вода — 0,5 л
  • ядерця від абрикосів — додатково ( за бажанням)

Приготування:

1. Так само, як і для компотів, спочатку ми обираємо абрикоси. Вони повинні бути стиглими, але не перезрілим. Якщо плоди м’які, з них краще зварити повидло або джем. Абрикосове варення дуже приємно їсти, коли трапляються цілі, не розвалені половинки плодів. Вони виходять найбільш просочені сиропом, і від того більш смачними.

Не бажано брати недоспелые плоди, варення з них не матиме потрібного смаку і аромату. Абрикоси краще вибирати не побиті, з цілою бархатистою шкіркою.

abrikosy

2. Коли вибрали і купили абрикоси потрібної якості, вдома їх перебираємо і моєму у воді. Попередньо можна ненадовго помістити їх в ємність з прохолодною водою на якийсь час. Часто можна побачити на плодах патьоки від розчавлених абрикосів. Якщо вони трохи полежать у воді, то відмити їх буде простіше. І так моєму їх, і даємо стекти воді.

3. Беремо таз або іншу підходящу ємність для варення, і насипаємо на дно 1 кг цукру.

4. Починаємо різати абрикоси прямо в таз. Ріжемо їх по борозенці на дві половинки. Якщо абрикоси досить великі, то можна порізати їх і на 3, і на 4 частини. Кісточки відкладаємо вбік на окрему тарілку. Таким чином ріжемо приблизно половину абрикосів.

abrikosy

5. Потім знову пересипаємо їх 1 кг цукру. І з краєчку, з усіх сторін, підливаємо воду, можна холодну, краще джерельну, або на крайній випадок фільтровану.

saxar-abrikosy

6. Ріжемо таким же чином решта абрикоси.

7. І зверху знову засипаємо цукром. Залишаємо, щоб вода розчинила цукор, а абрикоси при взаємодії з водою і цукром стали пускати сік. На це знадобиться приблизно 5 годин.

8. Тим часом займемося кісточками. Колем їх за допомогою «орехокола». Якщо я не помиляюся, так називається спеціальне пристосування для розколювання горіхів. Бажано, щоб ядерця всі були цілими. Я раскалываю кісточки з очищених абрикосів, а також ті кісточки, які приберегла з цієї нагоди.

Дуже важливий момент! Ядерця необхідно спробувати, щоб вони не були гіркими. Якщо все ж таки така неприємність трапилася, а варення хочеться зварити з горішками, додайте пару жмень мигдалю.

9. Додаємо горішки в таз з абрикосами і цукром.

abrikosy

10. Ставимо на самий мінімальний вогонь, і починаємо прогрів майбутнього варення. Вогонь повинен бути найменшим, щоб нічого не пригоріло. Також, з цієї причини, майбутнє варення потрібно акуратно перемішати, поки плоди ще тверді. Для перемішування краще використовувати шумівку. Перемішувати нею плоди слід вкрай обережно, щоб не пошкодити їх. Найкраще підчіплює їх від краю до середини.

11. Коли цукор розчиниться, вогонь можна трохи додати, але не сильно.

12. Доводимо до кипіння. Буде з’являтися піна, її слід видаляти ложкою з дірочками. Абрикосовими пінками можна буде потім поласувати разом з гарячим чаєм.

penki

13. Коли варення буде кипіти по всій площі, засікти 5 хвилин. І через це час вимкнути вогонь.

14. Залишити варення остигати і настоюватися на 24 години. Можна покласти на таз зверху грати з духовки і накрити рушником.

15. Через 24 години знову поставити його на вогонь і повторити всю процедуру. Тобто знову довести до кипіння, не забуваючи помішувати, щоб не пригоріло, і знімаючи пінки. Потім дати покипіти 5 хвилин, і вимкнути вогонь. Знову залишити на 24 години.

varene-iz-abrikosov

16. І повторити все те ж саме в третій раз. Але тільки на цей раз потрібно вже мати готові простерилізовані банки і кришки. Тому що, в цей раз потрібно відразу ж розлити кипляче варення в банки і закрутити кришками.

Як бачимо на фото, варення стало приємного золотистого кольору, плоди напівпрозорі, нагодовані сиропом. Всі цілі, неушкоджені. Такі буде приємно брати ложечкою і пити з чаєм.

varene-iz-abrikosov-s-yadryshkami

17. Зазвичай, якщо я варю варення в першій половині дня, то перед останнім разом з вечора я мою банки і кришки миючим засобом, тут же ошпариваю їх окропом. Тобто кип’ячу воду, і потихеньку наливаю її в кожну з банок, заповнюючи її приблизно на 1/3 частину. Даю їй постояти 5 хвилин, потім воду виливають, а банку перевертаю на рушник.

Кришки прокип’ятимо на наступний день, безпосередньо перед закручуванням банки.

Банки використовую з закручуються кришками.

18. На наступний ранок банки вже чисті простерилізовані, сухі і готові до закладання в них варення.

19. Закладаємо в банки гаряче варення, закручені банки перевертаємо і накриваємо пледом або ковдрою до повного охолодження.

varene-iz-abrikosov-s-yadryshkami

20. Зберігати можна в темному прохолодному приміщенні, в коморі наприклад, або в підполі.

Вважається, що зберігати варення з горішками можна не більше року, за наявності у них синильної кислоти. Напевно це так. Тільки вся справа в тому, що варення виходить настільки смачним, то добре б, щоб його вистачило хоча б на півроку!

Варення з абрикосів, приготоване таким способом, виходить дуже смачним. Плоди напівпрозорі, просто просочені соком. Горішки, також стали товстіший. А коли вони ще довше полежать в банку, то стануть ще товщі, також напитаются соком і сиропом, і стануть пропадати з банок невідомо куди.

varene-iz-abrikosov-s-yadryshkami

Якщо дозволяє час, то ядерця можна очистити від шкірки. Зробити це дуже легко. Треба лише ненадовго залити їх гарячою водою, а потім просто очистити.

У цьому варіанті варення буде золотистим, з красивими білими горішками. Виглядає дуже гарно, а горішки, від такої маніпуляції з ними, стають ще смачнішими.

Зустрічаються рецепти, де варення з абрикосів також вариться три рази по 5 хвилин, але не витримується режим 24 години. Як тільки воно остигає, то тут же вариться знову. Звичайно, таке варення можна зварити протягом дня, але все ж більш смачним виходить варення, зварене без поспіху. Яке настоюється, і насичується сиропом довше, і відповідно краще.

Кожен з Вас може вибрати часовий режим на свій розсуд. А можете провести експеримент, і зварити двома різними способами. Згодом залишите той, який найбільше сподобається.

Приємного апетиту!