Великодні яйця. Як пофарбувати яйця на Великдень своїми руками

Багато хто задається питанням: «Чому на Великдень фарбують яйця?» Відповідь на це питання варто шукати ще в доісторичний період.

У всі часи яйцю надавали величезне значення абсолютно у всіх культурах. Воно вважалося символом відродження весняного Сонця, що несе в собі світло, тепло, Життя у всьому своєму прояві, позбавлення від зимових кайданів, мороку. Перехід з небуття в буття.

Яйце підносили в якості дарів язичницьким богам давнім, а вже згодом стали дарувати його своїм близьким, друзям. Відомо, що вже в Давньому Єгипті існувала традиція фарбування яєць. Робилося це в період розливу Нілу. Це подія в житті народу було найголовнішим, адже річка несла життя людям. Тому його чекали кожен рік, як якесь диво. І коли розлив траплявся, були великі святкування. Пофарбованими яйцями обмінювалися, їх вішали в храмах і оселях.

В індійських Ведах бог Брама вилупився із Золотого Яйця.

На Сході існують перекази, в яких говориться, що світ виник із Хаосу, який перебував у величезному яйці. Тому йому й донині там надають велике значення.

У древніх похованнях абсолютно різних культур знаходять яйця, як натуральні, так і виконані з різних матеріалів. Зустрічаються серед них і пофарбовані. Всі міфології світу зберігають легенди, пов’язані з яйцем як символом життя, оновлення, джерелом походження всього, що існує в цьому світі.

paschalnye_jaica

Пасхальні яйця є і одним з головних атрибутів християнського Великодня. За давнім церковним переданням, перше пасхальне яйце Свята рівноапостольна Марія Магдалина піднесла римському імператору Тиберію. Фарбовані яйця вважаються в християнській культурі символом воскресіння Христа. Російські народні перекази оповідають про те, що в момент Воскресіння Христового камені на Голгофі перетворилися на червоні яйця.

Багато чого можна розповісти на цю тему. Але це не має відношення до нашої сьогоднішньої теми. Для тих хто зацікавиться, існує багато цікавих досліджень в цьому питанні.

А наше завдання сьогодні навчитися фарбувати яйця різними способами. Адже вже зовсім скоро настане Православна Пасха. Всі ми будемо ходити один до одного в гості з пасками і фарбованими яйцями, битися ними. А на твердження: «Христос Воскрес!», отримувати відповідь:»Воістину Воскрес!» І всі разом будемо радіти приходу весни, відродження природи, сонячного світла і тепла. Радіти як нікому дива, яким колись і було чудо воскресіння Христа.