Великодні яйця. Як пофарбувати яйця на Великдень своїми руками

Багато хто задається питанням: «Чому на Великдень фарбують яйця?» Відповідь на це питання варто шукати ще в доісторичний період.

У всі часи яйцю надавали величезне значення абсолютно у всіх культурах. Воно вважалося символом відродження весняного Сонця, що несе в собі світло, тепло, Життя у всьому своєму прояві, позбавлення від зимових кайданів, мороку. Перехід з небуття в буття.

Яйце підносили в якості дарів язичницьким богам давнім, а вже згодом стали дарувати його своїм близьким, друзям. Відомо, що вже в Давньому Єгипті існувала традиція фарбування яєць. Робилося це в період розливу Нілу. Це подія в житті народу було найголовнішим, адже річка несла життя людям. Тому його чекали кожен рік, як якесь диво. І коли розлив траплявся, були великі святкування. Пофарбованими яйцями обмінювалися, їх вішали в храмах і оселях.

В індійських Ведах бог Брама вилупився із Золотого Яйця.

На Сході існують перекази, в яких говориться, що світ виник із Хаосу, який перебував у величезному яйці. Тому йому й донині там надають велике значення.

У древніх похованнях абсолютно різних культур знаходять яйця, як натуральні, так і виконані з різних матеріалів. Зустрічаються серед них і пофарбовані. Всі міфології світу зберігають легенди, пов’язані з яйцем як символом життя, оновлення, джерелом походження всього, що існує в цьому світі.

paschalnye_jaica

Пасхальні яйця є і одним з головних атрибутів християнського Великодня. За давнім церковним переданням, перше пасхальне яйце Свята рівноапостольна Марія Магдалина піднесла римському імператору Тиберію. Фарбовані яйця вважаються в християнській культурі символом воскресіння Христа. Російські народні перекази оповідають про те, що в момент Воскресіння Христового камені на Голгофі перетворилися на червоні яйця.

Також цікаве:  Готуємо булочки Синабон: рецепт з фото

Багато чого можна розповісти на цю тему. Але це не має відношення до нашої сьогоднішньої теми. Для тих хто зацікавиться, існує багато цікавих досліджень в цьому питанні.

А наше завдання сьогодні навчитися фарбувати яйця різними способами. Адже вже зовсім скоро настане Православна Пасха. Всі ми будемо ходити один до одного в гості з пасками і фарбованими яйцями, битися ними. А на твердження: «Христос Воскрес!», отримувати відповідь:»Воістину Воскрес!» І всі разом будемо радіти приходу весни, відродження природи, сонячного світла і тепла. Радіти як нікому дива, яким колись і було чудо воскресіння Христа.